Momçilgrad’ın farklı yerlerine eski giysiler için 3 giysi kumbarası yerleştirildiPerşembe, 10 Kasım 2022

Momçilgrad’ın farklı yerlerine eski giysiler için 3 giysi kumbarası yerleştirildi

Momçilgrad (Mestanlı) şehrinin farklı yerlerine eski giysiler için 3 giysi kumbarası yerleştirildi. Bu kumbaralara eski giysiler, ayakkabılar ve çeşitli tekstil ürünleri atılabilir. Kumbaraların her birinin kapasitesi 1,8 metreküp ve içindekiler iki haftada bir boşaltılacak.

Eski tekstil atıkları, kumbaraların sürgülü kapısından geçebilecek bir torba içine konulmalıdır. Kaplar metal ve içerikleri çıkarılamayacak şekilde tasarlanmıştır.

Giysilerin yıkanıp bir torbaya konması iyi olacak. Kumbaralar, otogarın arkasında, Dr. Sergey Rostovtsev Hastanesi bölgesinde ve "Gümürcinska" ile "Koço Çestimenski" caddeleri arası gibi vatandaşların erişebileceği kilit noktalara yerleştirildi. Kaplara eski ayakkabılar, giysiler, çantalar, kemerler ve tekstil atıkları bırakılabilir. Bu sistemin amacı, tekstil atıklarının rasyonel yönetimi, sosyal olarak zayıf vatandaşlar tarafından yeniden kullanılmasını sağlamak için geri dönüşümü ve bu tür atıkların çevre üzerindeki zararlı etkilerinin azaltılmasıdır.

Bu, Momçilgrad Belediyesi'nin şehirde atık toplamaya yönelik bir başka girişimidir. Bundan önce şehrin altı farklı noktalarına plastik, cam ve kağıt atıkların ayrı toplanması için tasarlanan 24 adet yeraltı çöp konteyneri yerleştirilmişti.


DİĞER HABERLER