Momçilgrad’ın Makaza Caddesi’nin yenilenmesine ilişkin proje finansman sözleşmesi imzalandıPerşembe, 27 Ekim 2022

Momçilgrad’ın Makaza Caddesi’nin yenilenmesine ilişkin proje finansman sözleşmesi imzalandı

Momçilgrad (Mestanlı) Belediye Başkanı İlknur Kazim, Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanlığı (MRRB) ile şehrin ana caddelerinden biri olan Makaza Caddesi’nin yenilenmesine ilişkin proje finansman sözleşmesi imzaladı. "Momçilgrad'daki Sokakların Yenilenmesi" projesi, 4000 metre bordürlerin yenilenmesini, 13 000 metrekare kaldırım levhalarının döşenmesini ve Makaza Caddesi boyunca ve Gümürcinska Caddesi’nin Orpheus Pastanesi’nden sonra döner kavşaktan BKS binasına kadar kısmında sokak aydınlatma sistemlerinin yenilenmesini içeriyor. Proje tutarı 1,7 milyon leva olup, mitarın yarısı 10 iş günü içinde, geri kalanı ise aralık ayında ödenecek.

Makaza Caddesi’nin yenilenmesine ilişkin proje, Bulgaristan Cumhuriyeti Ulusal Belediyeler Birliği tarafından finansman için önerilen proje teklifleri arasında yer aldı. Uygulamaya hazır, yapı ruhsatı bulunan ve ilgili belediye tarafından en öncelikli olarak gösterilen proje teklifleri seçildi.

Kırcaali Belediye Başkanı İlknur Kazim, konuyla ilgili şunları söyledi: “"Makaza Caddesi'nin yenilenmesi, ekibimle birlikte Momçilgrad sakinlerine verdiğimiz taahhütlerin bir parçasıdır. Sokak, Momçilgrad'dan geçen araç trafik yükünün büyük bir bölümünü taşıdığı için son derece önemlidir. Kaldırımların ve sokak aydınlatma sistemlerinin yenilenmesi şehrin bu bölümünü sadece daha keyifli kılmakla kalmayacak, aynı zamanda yayalar için daha güvenli hale getirecek”. Belediye Başkanı, bu projenin uygulanmasının Momçilgrad'daki iki ana cadde sorununu çözdüğünü de sözlerine ekledi. Geçen yıl şehrin en uzun caddesi olan ve 2,9 kilometre boyunca uzanan Gümürcinska Caddesi’nde de büyük çaplı onarım çalışmaları gerçekleştirildi. Bu projenin uygulanması sırasında bordür taşları ve kaldırım levhaları değiştirildi ve ayrıca arabalar ve yayalar için iki yönlü aydınlatma sağlayan 78 direk de kuruldu.


DİĞER HABERLER