Momçilgrad'ın merkez kısmında 120 araçlık park yerleri inşa ediliyorCuma, 25 Haziran 2021

Momçilgrad'ın merkez kısmında 120 araçlık park yerleri inşa ediliyorMomçilgrad (Mestanlı) şehrinin merkez kısmında 120 araçlık park yerleri inşa ediliyor. Faaliyetler belediyeden sağlanan fonlarla yürütülmekte olup, son yıllarda şehirde sayısı artan araçların otopark yeri ihtiyacının karşılanması hedeflenmektedir.

"Gümürcine" ve "26 Aralık" isimlerini taşıyan ana caddeler arasında kalan alana 50 araçlık otopark inşa edildi. Bu alan şimdiye kadar arabaları park etmek için kullanılıyordu, ancak asfaltlanmamıştı ve Momçilgrad sakinleri kötü havalarda arabalarını orada bırakmaktan kaçınırdı. Şimdi tüm alan asfaltla kaplandı ve yeni araç park yerleri işaretlenecek.

Pazartesi günü şehir parkının güney kısmına yakın bir yerde 30 araçlık otopark inşaatına da başlanacak. Yaz sonuna kadar Kapitan Petko Voyvoda Sokağı'nda da 40 araçlık park yerlerinin inşaatı planlanıyor.

Momçilgrad Belediyesi, yılın başında araçlara park yerleri sağlamak için sokaklara park edilen eski arabaları kaldırmak için harekete geçti. Eski arabaların üzerine uyarı sticker yapıştırıldı ve çoğu araç sahibi onları kendileri kaldırdı.

https://www.youtube.com/watch?v=4Ij8gvEWCK0


DİĞER HABERLER