MOMÇILGRAT’TA ŞÖLENSalı, 27 Nisan 2010

MOMÇILGRAT’TA ŞÖLENSV. SV. KİRİL VE METODİOUS MESLEK OKULU KUTLAMALARINDA YEMEK YARIŞMALARI, OYUNLAR VE DANSLAR VARDI

Okul bayramı kutlamalarında 12. sınıf öğrencisi Nurcan Hasan açık havada yapılan salata yarışmasında beceri ve bilgi sergiledi. Bu sene meslek okulundan mezun olacak yarışmacı, pek de alışılmış olmayan ‘Salata Şovu' yarışmasında birinci oldu. Açık havada yapılan yarışma Momçilgrat (Mestanlı) Sveti Sveti Kiril ve Metodious Turizm ve Gıda Sanayisi Meslek Lisesinin okul kutlamaları çerçevesinde gerçekleşti. 6 öğrenci domates, zeytin, salatalık, limon, peynir ve maydanoz malzemelerinin kullanıldığı salata yapımı dalında yarıştılar. Yarışmanın ikincisi Simeon Kamenov olurken üçüncü yerde de Şerniz Tasim kaldı. Meslek lisesi öğrencileri ‘Otelde ve Restoranda Almanca Konuşmalar' adı altında bilgilerini sergilediler. Kutlamalar torbalar içinde koşu, Mert Aptullah'ın sunduğu Maykıl Jeksın (Michael Jackson) dansı ve lisenin otantik folklor ekibinin gösterisiyle devam etti.
Momçilgrat Belediye Başkanı Erdinç Hayrullah okul kutlamaları sebebiyle tüm öğrencileri ve öğretmenleri kutladı ve hepsine bol başarılar diledi.
Çarşamba ve Perşembe günleri okulun etnografya sergisi açılacak, bilek güreşi ve atletizm yarışmaları yapılacak, yemek yarışması ve de şaraptan çökeltinin ayırma işlemi gösterilecektir.
Kutlamalara, kardeş okul Türkiye Cumhuriyeti İzmir Menderes Belediyesi Özdere Beldesi Tahir Çamur Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi bir grup öğrenci de katılacaktır.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER