MÜH. HASAN AZİS AVRUPA BÖLGELER KOMİTESİ'NİN TEMSİLCİSİ OLDUPazar, 18 Ekim 2009

MÜH. HASAN AZİS AVRUPA BÖLGELER KOMİTESİ'NİN TEMSİLCİSİ OLDUKırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, 2010-2014 yılları döneminde Brüksel'deki Bölgeler Komitesi'nin Bulgaristan temsilcileri grubuna dahil edildi. Bu karar Bakanlar Kurulu tarafından alındı. Müh. Azis ile birlikte grupta daha Smolyan, Tvırditsa, Dobriç, Yanbol, Mineralni Bani, Lom, Montana, Tırgovişte, Ruse, Gotse Delçev belediye başkanları da yer alacak. Bulgaristan temsilcileri önerileri, Bulgaristan Cumhuriyeti Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu tarafından hazırlanmıştır.
Müh. Azis'in bu Brüksel'deki Bölgeler Komitesi'nde temsilci olarak ilk katılımı değildir. 2004 yılından bu yana Kırcaali Belediye Başkanı onun üyesidir.
AB Anlaşması gereğince Bölgeler Komitesi 1994 yılında kurulmuştur. Bu komite Avrupa'daki bölge yönetimi temsilcilerinden oluşan bir danışma kurumudur. AM bölge politikası, çevre, kültür, eğitim ve ulaşım gibi bölge yönetimi ilgilendiren konular üzerinde kararlar almadan önce Bölgeler Komitesi'ne baş vurur. Bölgeler Komitesi her yıl genel politikasını belirlediği beş oturum gerçekleştiriyor.


DİĞER HABERLER