MÜH. HASAN AZİS: "SUÇLANMAK İÇİN EN UYGUN KİŞİ NEDENSE BEN GÖSTERİLDİM"Cumartesi, 27 Mart 2010

MÜH. HASAN AZİS: Geçen yılın Haziran ayı sonunda tamamlanıp açılışı yapılan ve Kırcaali'lerin bir asırlık hayali olan "Su Aynası" olarak bilinen proje dâhilinde, Arda Nehri Kıyılarının Salamlaştırma işlerinde, başka birine sözde kar sağlamaya çalışma ve iki farklı bakanı yanıltma istediği gerekçesiyle Savcılık Kırcaali Belediye Başkanı müh. Hasan Azis hakkında dava açtı.
Kırcaali Haber gazetesine açıklama yapan Başkan Azis:

"Tüm bu suçlamalar asılsızdır. Bugüne kadar Kırcaali'de yapılan en büyük ve sembol haline gelen "Su Aynası" projesi hakkında devleti yönetenler tarafından suçlanmak için en uygun kişi nedense ben gösterildim. Gerçeklerin manipüle edildiğini düşünüyor ve bu suçlamaların siyasi bir balondan başka bir şey olmadığını düşünüyor ve inanıyorum." dedi ve devam etti.

"Kırcaali Belediye Başkanı olarak gerçekleştirdiğim tüm icraatlarda herhangi bir kanunsuzluk veya usulsüzlük yapmadım, fesat karıştırmadım ve bu durum "Su Aynası" projesi için de aynen geçerliliğini korumaktadır. Bu aşamada herhangi bir kuşkum ve korkum yok. Bu davanın hızlı bir şekilde sonuçlanacağına ve adımın temize çıkacağına inanıyorum. Burada asıl ilginç olan şey belediyenin bu projenin finanse edilmesiyle hiç bir ilgisinin olmamasıdır. Bu projenin tamamı Bayındırlık ve İskân Bakanlığı tarafından finanse edildi. Görünen o ki, ilk suçlanan kişi Kırcaali Belediye Başkanı oldu. Eğer herhangi bir kanunsuz durum varsa, bu önce gerekli kurumlar tarafından kanıtlanmalıdır."

Başkan Azis, şuanda Bulgaristan'ı yönetenlere de gazetemizin aracılıyla şu soruları soruyor: "Böyle bir projeye acil ihtiyaç duyulduğu halde, acaba şimdiki hükümet bu durumu önemseyecek miydi? İktidar Milletvekilleri hangi yüzle gelip Kırcaali halkı önünde hesap vereceklerdir? İktidara geldiklerinden beri durdurdukları projelerle mi, yoksa bugüne kadar yaptıklarıyla mı, tabi eğer bir hizmet yaptılarsa? "


DİĞER HABERLER