Müh. Hasan Azis'in ekibinde yine tüm etnik grupların temsilcileri olacakPerşembe, 27 Ekim 2011

Müh. Hasan Azis'in ekibinde yine tüm etnik grupların temsilcileri olacak   Kırcaali Belediye Başkanı seçilen Müh. Hasan Azis yaptığı birinci basın toplantısında, iki dönem uygulanan çeşitli etnik grupların temsilcileri tarafından oluşan Belediye yönetimi modelinin üçüncü dönemde de korunacağını bildirdi. Gazetecilerin, etnik ekip modelinin etkili olmaması eleştirilerine karşı, Başkan, etnik açıdan oluşturulan bir ekibin, uzmanlık açısından olmaması anlamına gelmediğini belirtti.

Sayın Azis, "Son iki dönemde başarılı olduğunu göstererek, sıradaki üçüncü döneme seçilen bir yönetim modeli, gerçekten etkili olduğunu göstermiştir" diye vurguladı.

Belediye Başkanı, Kırcaali'deki çeşitli etnik gruplar temsilcilerinin yönetimde başka belirti üzere bulunduklarını, fakat onların işinin değerlendirmesinin faaliyetleri üzere yapıldığını paylaştı. Hasan Azis, "Bu modelin içine giren şahıslar artık başka bir konudur. Çünkü mevcut durumda, Belediye yönetiminde bulunan her birine karşı belirli istemlerimiz olursa, bu uzmanlık yaklaşımı üzere olacaktır" diye sözlerine ekledi. Başkan'ın ifadesine göre, her hangi bir temsilcinin profesyonel açıdan kendini başarıyla temsil edememesine bakarak, modelin etkili olmadığını kabul etmek yanlıştır.

Hasan Azis, Başkan Yardımcılarının sayısının artırılmasıyla, Belediye yönetiminde daha iyi temsilciliğe yol açacağını düşünüyor. Bu bağlamda, Kırcaali Belediyesinin sivil toplum temsilcisi olan dördüncü bir Belediye Başkan Yardımcısı olması olasılığı ortaya çıktı.


DİĞER HABERLER