Muhammed Ahmedov, Bulgaristan'ın en genç hafızı olduPazartesi, 25 Eylül 2023

Muhammed Ahmedov, Bulgaristan'ın en genç hafızı oldu

Bulgaristan Başmüftülüğü’nden yapılan açıklamaya göre, 12 yaşındaki Muhammed Ahmedov, Madan'ın yeni hafızı oldu. Genç hafız, kasabanın Merkez Camii'nde yapılan bir sınavda Kutsal Kitap hakkındaki bilgilerini sergiledikten sonra “Kur'an'ın Muhafızı” unvanını kazandı. 12 yaşındaki çocuk, sınavı başarıyla geçtikten sonra Bulgaristan’ın en genç hafızı ve Madan Hafız Hacı Murat Hafızlık Kursu'nun mezunu olmanın gururunu yaşayabilir.

Muhammed Ahmedov'u çalışkanlığından dolayı tebrik etmek için Başmüftü Dr. Mustafa Hacı, Smolyan (Paşmaklı), Stara Zagora (Eski Zağra) ve Haskovo (Hasköy) bölge müftüleri Necmi Dıbov, Seyhan Mehmet, Erhan Recep, Zlatograd (Darıdere) ve Devin bölge müftü yardımcıları Bayram Uşev ve İzzet Djalev, milletvekilleri, Belediye Meclis üyeleri ve imamlar hafızlık tespit sınavında hazır bulundular.

Sınav sırasında en küçük hafızımız Kur'an-ı Kerim'den rastgele seçilen sayfaların içeriğini ezberden okudu.

Sınavın ardından Başmüftü dua ederek hafızlık kursu bitirme belgesini Muhammed Ahmedov'a teslim etti. Dr. Mustafa Hacı, Kur'an'ın en yeni Muhafızı’nı bilginin uzun ve zorlu yoluna başlama kararından dolayı tebrik etti. Genç hafız ayrıca hafızlık icaset törenine katılan davetlilerden hediyeler ve tebrikler aldı.

Başmüftülük, Hafız Muhammed Ahmedov'u Kur'an'ı ezberleme konusundaki çabalarından dolayı tebrik ediyor! Yüce Allah onu ve “Kur'an'ın Muhafızı” unvanı sahibi olmayı seçen herkesi mükafatlandırsın!


DİĞER HABERLER