MÜSİAD BULGARİSTAN KURULUŞ ÇALIŞMALARI HIZ KAZANDIÇarşamba, 22 Mart 2023

MÜSİAD BULGARİSTAN KURULUŞ ÇALIŞMALARI HIZ KAZANDI

21 Mart 2023 akşamı Ömer Lütfi Kültür Derneği Salonunda yapılan toplantı ile MÜSİAD BULGARİSTAN teşkilatlanma çalışmalarında yeni bir aşama daha kat edildi.

Kemal Özmez’in başkanlık ve koordinasyonunda yapılan toplantıya;

Davetli olarak MÜSİAD Genel Merkez YTK Balkan Teşkilatlanma Koordinatörü Cem Aksoy, MÜSİAD Yunanistan Temsilcisi Hasan Bakioğlu, MÜSİAD Genel Merkez Unlu Mamuller Komitesi Başkanı Abdurrahim Çiftçi ve Bulgaristan’ın çeşitli şehirlerinden iş insanları katıldılar.

Cem Aksoy MÜSAD’ın çalışmaları, amaçları ve dünya çapındaki başarılarını, Hasan Bakioğlu Yunanistan’daki çalışmalarını anlattılar. Abdurrahim Çiftçi ise MÜSİAD hakkında genel bilgiler verdi.  Her üç konuşmacı da Bulgaristan’da yerleşik iş insanlarının sorularını cevapladılar. Toplantı karşılıklı sohbet ortamında yapıldı.

Katılımcı iş insanları böyle bir kuruluşun öncelikle kendilerinin Türkiye ile olan irtibatlarının güçlendirilmesi açısından çok faydalı olacağını, MÜSİAD’ın birçok problemlerinin çözümünde kendilerine yol gösterici rol oynayacağını, kuruluşun bir an önce tamamlanmasını istediklerini ve ellerinden gelen her desteği vereceklerini ifade ettiler.

Toplantının ev sahibi ve koordinatörü olan Başkan Kemal Özmez de toplantı süresince çeşitli defalar yaptığı konuşmalarda ve katılımcılara verdiği cevaplarda özetle; Bulgaristan’da MÜSİAD temsilcisi olarak yola çıkarken, Bulgaristan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Türk iş insanlarına güvenerek bu sorumluluğu aldığını, her aşamada kendisine destek olunduğunu ifade etti ve katılımcılara bu nedenle teşekkürlerini iletti. Çalışmalarının her aşamasında arkadaşlarının fikirlerini aldığını ve katılımcılık sağlanması için azami gayret gösterdiğini, yine her aşamada MÜSİAD Genel Merkezine bilgi verdiğini, gelen önerileri arkadaşları ile paylaştığını ifade etti.

Kemal Özmez ayrıca 23 Mart  Perşembe günü başlayacak olan Mübarek Ramazan ayının herkese mübarek olmasını dileyerek, her ramazanda Kırcaali’de geleneksel hale gelmiş olan ve Kırcaali Yeni Camide düzenlenen iftar yemeklerinin 2023 yılında MÜSİAD Bulgaristan şubesinin kuruluşunda görev alan, destekleyen iş insanları tarafından verileceğini söyledi. Böyle kutsal bir amaca hizmet etmek için kendilerine maddi ve manevi destekte bulunan herkese teşekkürlerini sundu.

Kırcaali Bölge Müftüsü Basri Eminefendi 2023 yılında yapılacak böyle bir organizasyondan dolayı katılımcılara teşekkürlerini iletti, böyle bir organizasyonun bölge Müslümanları arasındaki dostluk ve kardeşlik bağını artıracağını, yapılan organizasyonun hayırlı bir iş olduğunu da söyledi.

Katılımcılar bu tip toplantıların daha sık yapılması konusunda istekli olduklarını da beyan ettiler.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER