Naim Süleymanoğlu'nun annesine onur plaketi verildiPazartesi, 30 Temmuz 2018

Naim Süleymanoğlu'nun annesine onur plaketi verildi Bursa merkezli Mestanlı Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği, efsanevi halterci Naim Süleymanoğlu'nun annesi Hatice'ye onur plaketi verdi. Plaketi, dernek Başkanı Hasan Öztürk ve Momçilgrad (Mestanlı) Belediye Başkanı Sunay Hasan takdim ettiler.

Plaket, geleneksel Dünya Mestanlılar Buluşması yemeğinde sunuldu. Resmi konuklar arasında Kırcaali Belediye Başkanı ve Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Başkan Yardımcısı Hasan Azis, Avrupa Parlamentosu Milletvekili Necmi Ali ve Milletvekili Erol Mehmet yer aldılar. Gecede Momçilgrad'ın iki eski belediye başkanı - Erdinç Hayrulla ve Akif Akif de hazır bulundular. Yemek, "Mestanlı Daima Kalbimde" başlığı altında düzenlenen bir haftalık Dünya Mestanlılar Buluşması programı kapsamında gerçekleşti.

Sunay Hasan yaptığı konuşmasında, "Dünyanın dört bir yanına dağılmış Mestanlıların, tekrar burada toplandığına sevindim" diye ifade etti. Sunay Hasan, kendinden önceki iki Belediye Başkanı'nın salonda bulunmasının Momçilgrad Belediye başkanları arasındaki sürekliliğin göstergesi olduğunu vurguladı.

Bursa'da ikamet eden Mestanlılar'a da memleketiyle bağını koparmadıkları için teşekkürlerini dile getiren Belediye Başkanı, Momçilgrad ile iyi ilişkiler içerisinde olan İzmir'deki Mestanlılar'a da teşekkür etti. Momçilgrad Belediye Başkanı, Hasan Öztürk'e 9. Dünya Mestanlılar Buluşması'ndan hatıra olarak Mestanlılı Sabriye Deniz'in çizdiği bir resim tablosu hediye etti.

Hasan Öztürk, "Biz, Bulgar halkı ile Türk halkı arasında köprü oluşturuyoruz" diye kaydetti. Bursa'daki Mestanlıların memleketlerinde yaşayanların tutumlarını takdir ettiğini de sözlerine ekledi. Hasan Öztürk, Naim Süleymanoğlu'nun adını taşıyacak olan Bursa'sa inşa edilen Kültür ve Bilgi Merkezinin neredeyse hazır olduğunu söyledi.


DİĞER HABERLER