Naim Süleymanoğlu'nun müzeye dönüştürülecek evi incelendiSalı, 21 Eylül 2021

Naim Süleymanoğlu'nun müzeye dönüştürülecek evi incelendi

Momçilgrad (Mestanlı) Belediye Başkan Yardımcısı Aliye İbrahim'in de aralarında bulunduğu mimarlar ve inşaat uzmanlarından oluşan bir komisyon, dünyaca ünlü halterci Naim Süleymanoğlu'nun müzeye dönüştürülecek evini inceledi. Müze kararı geçen yıl Belediye Meclisinde oybirliğiyle alınmıştı. Naim’in Evi Müzesinde Naim'in kişisel eşyaları, fotoğrafları, yıllar içinde kazandığı madalya ve ödüller sergilenecek.

Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazim ile bir araya gelen haltercinin kardeşi Muharrem Süleymanoğlu, müzede sergilenecek eşyaların bulunmasına aktif olarak yardımcı olacağını söyledi.

Naim'in 4 yaşına kadar yaşadığı Ptiçar köyünün Razdelna Mahallesi’ndeki evde de inceleme yapıldı. Naim'in evinde 20. yüzyılın 70'li ve 80'li yıllarında Momçilgrad ilçesi halkının günlük yaşamında kullandığı ev eşyaları da sergilenecek.

Belediye Başkanı İlknur Kazim, “Ekibim ve ben, müzenin Momçilgrad ilçesi sakinleri ve misafirlerinden büyük ilgi göreceğine inanıyoruz. Naim’in Evi Müzesinin açılışı Momçilgrad'da ek turizm potansiyelinin kilidini açacak” diye kaydetti.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER