Necmi Ali, Cebel Günü’nde: Memleketimizi hep birlikte temiz, güzel, gelişmiş ve modern bir Avrupa belediyesine dönüştürüyoruzCumartesi, 20 Mayıs 2023

Necmi Ali, Cebel Günü’nde: Memleketimizi hep birlikte temiz, güzel, gelişmiş ve modern bir Avrupa belediyesine dönüştürüyoruz

Cebel (Şeyhcuma) Belediye Başkanı Necmi Ali, Cebelililerin kalbinde sonsuza dek özgürlük, eşitlik ve demokrasi arzusunun sembolü olarak yer etmiş kutsal tarihin adını taşıyan meydanda toplanan 5 bini aşkın kişinin önünde Cebel Günü Kutlama Etkinliği’ni şu sözlerle başlattı:  “Bu gün birçok gülümseme için bir fırsat olsun, çünkü birlikte Cebel'i değiştiriyoruz ve hatta bu yöndeki başarılarımızı katlıyoruz! Memleketimizi hepimizin olmasını istediğimiz gibi temiz, güzel, gelişmiş ve modern bir Avrupa belediyesine dönüştürüyoruz."

Belediye Başkanı, “19 Mayıs, Cebel'in yakın tarihinde önemli bir tarih oldu. Cebel halkının özgürlük arzusu, Bulgaristan'daki demokratik değişimlerin başlangıcı oldu. Onlar, insan onuru ve şerefinin her şeyden üstün olduğunu ve aşağılanmayı kabul etmeyeceklerini gösterdiler! 19 Mayıs tarihi ve 19 Mayıs Meydanı, insanın özgürlük iradesini sembolize eder ve onlar, 19 Mayıs tarihini Demokrasi Günü’ne dönüştürdüler” diye kaydetti.

Necmi Ali, tam da bu nedenle, dünyanın her köşesinden demokratik zihniyete sahip insanların, başta HÖH Onursal Başkanı Dr. Ahmet Doğan olmak üzere Bulgaristan'daki insan hakları ihlallerine karşı protesto gösterileri düzenleyenlere ve katılımcılara şükranlarını sunmak için bu tarihte bir araya geldiklerini hatırlattı.

Belediye Başkanı, Cebel'in en son kazanımı olan kültürel etkinlikler için sahnesinin turizm altyapısını çeşitlendireceği ve iyileştireceği eşsiz bir amfitiyatronun açılışını gerçekleştirdi.

Necmi Ali, konuşmasında son üç yılda Cebel İlçesi Kalkınma Programı'nın kısa vadeli hedeflerine ulaştığını, orta vadeli programın ise halihazırda uygulandığını hatırlattı. İlçe yol ağının yenilenmesi, şehir parkının tamamen yenilenmesi, halk evleri, anaokullarının onarımı, rehabilitasyon için bir tıp merkezinin açılması, en savunmasız gruplara yönelik onlarca sosyal hizmet verilmesi, modern eğitim altyapısına yapılan yatırımlar, yerine getirilen taahhütlerin sadece birkaçıdır.

Belediye Başkanı, “Cebel, turizmin gelişmesi için önemli bir potansiyele sahip ve bu nedenle, şehri balneoterapi ve kültür ve tarih turizmi için çekici ve tercih edilen bir turizm destinasyonuna dönüştürme yönünde tutarlı ve amaçlı çabalar sarf ediyoruz. Bu bağlamda, yapımına bu yıl başlanacak olan şehir içinde bağlantı hatları kurulması planlanan maden suyu temin şebekesinin inşaatına ilişkin bir proje hazırlandı. Maden suyu ile beslenen bir kapalı yüzme havuzu inşaatı projesi de halihazırda geliştirilmektedir. Şehir merkezindeki eski Narcoop binasının önünde bulunan parkın tamamen yenilenmesi için Avrupa Birliği (AB) destekli bir proje destek almaya hak kazandı” diye kaydetti.

Cebel, başka bir yeşil mücevher değerindeki eski Belediye binasının etrafında yeni bir kaldırıma sahip olacak. Ayrıca otomobiller için 100'e kadar park yeri ve şehrin başlangıcında elektrikli araç şarj istasyonu sahibi de olacak.

Necmi Ali, “Bu yıl gerçekleştirilmesi planlanan yatırımlar, Cebel İlçesi Kalkınma Programı'nın sadece bir parçasıdır. Bütün bunlar yeni yönetim modeli ve yöntemi sayesinde oluyor. Cebel Belediye İdaresi’nde halihazırda birikmiş idari kapasiteye sahip genç ve hırslı bir ekip çalışıyor ve bu da kalkınma programımızın uygulanmasını sağlıyor. Fikirlerimizi ve hedeflerimizi gerçekleştirebilmemiz için bize verdikleri destekten dolayı HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı ve Meclis Grubumuza teşekkür etmek istiyorum” diye belirtti.


DİĞER HABERLER