Nedelino Belediye çalışanları, Zlatograd Hastanesi'ne yakacak odun sağladıÇarşamba, 31 Ekim 2018

Nedelino Belediye çalışanları, Zlatograd Hastanesi'ne yakacak odun sağladıNedelino (Uzundere) Belediye çalışanları, Zlatograd (Darıdere) kasabasındaki Prof. Dr. Asen Şopov Hastanesi'nin ısınmasını sağlamak için yakacak odun elde edilmesine yönelik kampanyaya gönüllü çalışarak ve para bağışında bulunarak katıldılar.

Böyle bir hayırseverlik kampanyası yapma fikri Nedelino Belediye Başkanı Boyan Kehayov'a aittir. Kampanyada bölgede bulunan köylerin muhtarları, Belediye çalışanları ve bir Meclis Üyesi yer aldı. Onlar hep birlikte Nedelino İlçesi'nde bulunan bir ormandan elde ettikleri 12 metreküp yakacak odunu ilçe sakinlerine en yakın Zlatograd Hastanesi'ne taşıdılar.

Kehayov," Zlatograd Hastanesi'nin kış mevsiminde ısınması için büyük miktarda oduna ihtiyaç duyduğunu biliyoruz. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya karar verdik, çünkü orada sıcaklığı sağlamak için başka bir alternatif yok. Mesai arkadaşlarıma fikrimi paylaştım, onlar beğendiler ve memnuniyetle kampanyaya katıldılar" diye yorumda bulundu.

Belediye Başkanı, gerekli olduğunda tekrar ormandan yakacak odun elde edip tedavi kuruluşuna taşımaya hazır olduklarını dile getirdi.


DİĞER HABERLER