Nilsu Kerimoğlu ile Georgi Geçev, Ulusal Müziğin Anahtarı Yarışması'nda harika performans sergiledilerSalı, 28 Mart 2023

Nilsu Kerimoğlu ile Georgi Geçev, Ulusal Müziğin Anahtarı Yarışması'nda harika performans sergilediler

Kırcaali Otets Paisiy Lisesi öğrencileri Nilsu Kerimoğlu ve Georgi Geçev, Ulusal Müziğin Anahtarı Yarışması'nın son etabında harika bir performans sergileyerek prestijli yarışmaya katılımlarını tamamladılar. Müzik öğretmenleri Evgenia Peykova'nın rehberliğinde beşinci sınıf öğrencisi Nilsu Kerimoğlu ve yedinci sınıf öğrencisi Georgi Geçev, ilçe, bölge ve ulusal olmak üzere yarışmanın üç turunu da başarıyla geçtiler. İlçe Birinciliği müsabakasında her ikisi de birinci sırayı alırken Bölge Birinciliği müsabakasında ise Nilsu birinci, Georgi ise ikinci oldu.

Yarışmanın final etabı 18 Mart'ta Plovdiv (Filibe) Prof. Dr. Asen Diamanediev Müzik, Dans ve Güzel Sanatlar Akademisi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Ulusal müsabaka, Eğitim ve Bilim Bakanı'nın emriyle atanan bir ulusal komisyon tarafından düzenlenir, yürütülür ve katılımcıların performansları değerlendirilir. Sınav anonim olarak yapılır ve yarışmacılar beş yaş grubuna ayrılır. Onlar, 15 ödev içeren yazılı bir sınav ödevleri üzerinde çalışırlar - çoktan seçmeli cevaplar, açık uçlu soruları cevaplamaları gerekir. Öğrencilerden beklenen bir sonuç olarak ilgili bilgiyi kelimelerle veya bir grafik sembolle yazmaları ve ortaya çıkan fikirlerin paylaşılmasına ve/veya belirtilen bir iddianın gerekçelendirilmesine ilişkin bir yaratıcı düşünme ödevini çözmeleri istenir.  

Müzik Akademisi'nde düzenlenen ödül töreninde Nilsu Kerimoğlu ve Georgi Geçev'e başarı belgesi ve küçük bir sol anahtarı takdim edildi.

Kırcaali Otets Paisiy Lisesi’nden yapılan açıklamada, “Nilsu ve Georgi'yi tebrik ediyor, sağlık, yaratıcılık için ilham ve daha nice başarılar diliyoruz!” denildi.


DİĞER HABERLER