Öğrenciler, Dr. Petır Beron'un doğum gününü kutladılarPazar, 30 Nisan 2017

Öğrenciler, Dr. Petır Beron'un doğum gününü kutladılar  Momçilgrad (Mestanlı) Petır Beron İlköğretim Okulu, adını taşıdığı Bulgar aydını Dr. Petır Beron'un doğum günü münasebetiyle kutlama programı düzenledi. Momçilgrad kasabasında parkta bulunan açık sahnede gerçekleştirilen konserde okulun yetenekli öğrencileri sahne aldı. Öğrenciler, vokal ve enstrümantal müzikler icra ettiler ve skeç gösterileri sundular.

Konser programında sahne alan öğrenciler, "Senin Saatin" projesi kapsamında gerçekleştirilen sınıf dışı çalışmalara katılan gruplardı. Projenin temel amacı, öğrencilerin okula devam etmeleri ve okuldan vazgeçmelerinin engellenmesidir. Kutlama programında resmi konuk olarak Momçilgrad Belediye Meclis Başkanı Ömer Hüseyin hazır bulundu.

Selamlama konuşmasında öğrencilere hitap eden Ömer Hüseyin, "Sizin okulunuzdaki gelenekler ve süreklilik, güven ve destekle birleşmiş Avrupa ve dünya vatandaşları olarak ihtiyaç duydukları kaliteli eğitimi çocuklarımıza verebileceğimizin garantisidir" dedi.

Çocukların, yeteneklerini göstermeleri için Petır Beron İlköğretim Okulu'nun sunduğu imkanlardan yararlanmalarını diledi.

Momçilgrad Belediye Meclis Başkanı, "Sevinmeniz ve ebeveynlerinizi ve öğretmenlerinizi sevindirmeniz için yeteneklerinizi geliştirin ve gösterin" diye çocuklara seslendi.


DİĞER HABERLER