Öğrenciler, Patitsa köyündeki Koruma Evi'ne bağışta bulundularPerşembe, 28 Şubat 2013

Öğrenciler, Patitsa köyündeki Koruma Evi'ne bağışta bulundularÖğretmen Snejana Sirakova yönetiminde Kırcaali Slaveykov Lisesi'nden bir grup öğrenci ile Kırcaali Nadejda Engeliler Günlük Merkezi'nden görevli ve çocuklar, Çernooçene'nin Patitsa (Ördekler) köyünde bulunan Koruma Evi'ndeki engellilere bağışta bulundular.

Koruma Evi sakinleri konukları çikolata ile sıcak karşılayıp, misafirperverlik gösterdiler, kısa bir programla selamladılar.

Çocuklar, Slaveykov Lisesi öğrenci ve velileri arasında düzenlenen bağış kampanyası sırasında toplanan çeşitli gıda ürünlerini bağış ettiler.

Snejana Sirakova heyecanlı bir şekilde, "Çocuklar, marteniçkaları büyük sevgi ve sabırla hazırladılar. Patitsa'daki eşit durumda olmayan insanlara sağlık, neşe ve kısmet dilekleriyle sunmak istiyoruz" dedi.

Misafirler, Bulgarlara has olan Marteniçka takma geleneği hakkında bilgi verdiler. Mart Nine'nin insanlara sadece iyilik ve sağılık getirmesini dilediler.

Koruma Evi Yöneticisi Mümün Emin, çocuklara ve organizatörlere yapılan bağışlardan dolayı teşekkür ederek, onların sayesinde ilerideki günler için gıda ürünleri sağlanmış olduğunu söyledi. Sayın Mümün, Koruma Evi sakinlerinin toplu halde Kırcaali Nadejda Günlük Merkezi'ni ziyaret ettiklerini ve orada yeni şeyler öğrenip, kendilerini toplumun bir parçası olarak hissettiklerini söyledi.

Ev sahipleri yaptıkları iyilik için misafirlerine teşekkür belgesi sunup, güler yüzle uğurladılar.DİĞER HABERLER