Öğrenciler, yetim arkadaşları için yardım kampanyası yapıyorÇarşamba, 30 Kasım 2016

Öğrenciler, yetim arkadaşları için yardım kampanyası yapıyor Kırcaali Petko Raçov Slaveykov Lisesi bünyesinde okuyan ilkokul 4.sınıf öğrencileri, kendi inisiyatifleri sonucunda artık bir hafta boyunca yetim olan sınıf arkadaşları için yardım kampanyası gerçekleştiriyor. Hayırsever çocuklar, "Noel Yortusu münasebetiyle yardıma muhtaç insanların yararına hayır kermesleri düzenleniyor. Bizler ise Noel'den önce yardıma muhtaç sınıf arkadaşlarımız yararına hayır yapmak istedik" dediler.

Hayırsever çocuklara öğretmenleri de yardımcı oluyor. Yardım kampanyasına en aktif olarak katılanlar 4 A ve 4 D sınıf öğrencileridir. Onlar aslında hayır amaçla satış için hazırladıkları kartpostalları, Noel Ağacı için süs eşyaları, Noel aksesuarları ve başka süs eşyalarını başlıca sınıf öğretmenleri Valentina Zapryanova ve Ekaterina Bakırcieva ve ikinci öğretmenleri Stanka Kamburova ve Daniela Topuzlieva'nın saatlerinde yapıyor.

4.sınıf öğrencileri kendilerine "İyi Kalpli Cüceler" adını vermişler ve onların kampanyası da bu başlık altında gerçekleştiriliyor.

El yapımı süs eşyaları Doğu Rodoplarda en büyük okulda sembolik fiyatlara satılıyor ve bazı eşyalar karmaşık ve yaratıcı uygulamaları ile dikkati çekiyor. Çocukların öğretmenleri onların yaptığı süs eşyalarına hayranlığını ve süs eşyası yapılmasına ilişkin faaliyetlere hevesli bir şekilde katılan öğrencilerin merakları karşısında şaşkınlığını gizlemiyorlar.

Aralık ayı geldiğinde Slaveykov Lisesinde hayır amaçlı girişimlere yeni yeni başlanıyor ve çoğu sınıflar çocuk esirgeme kurumlarını ve yardıma muhtaç kişilerin yerleştirildiği kurumları ziyaret edecekler. "Yardım Eli" olarak adlandırılan seçmeli derse katılan öğrenciler de Cuma gününden itibaren günlük yardım kampanyalarına başlayacaklar. Yılın son ayında bu "iyi kalpli küçük ve büyük cücelerin" gerçekleştireceği faaliyet takviminde çeşitli aktiviteler yer alıyor.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER