Öğrencilere örnek davranışları için ödülÇarşamba, 23 Aralık 2015

Öğrencilere örnek davranışları için ödülKirkovo (Kızılağaç) İlçesine bağlı Benkovski (Killi) köyünde bulunan Nikola Yonkov Vaptsarov Lisesinden altı öğrenci bugün yıl içinde insanlara örnek davranışlarda bulunmalarından dolayı ödüllendirildiler. Bu öğrenciler buldukları cep telefonu, para ve evrakları sahiplerine vermek için polisin yardımına başvurdular.

Ağustos 2015 tarihinde Veronika Lıçezarova Çakırova, Borislava Zdravkova Todorova, Anastasiya Svetozarova Başeva ve Evelina Zamfirova Kovaçeva Benkovski'de bir cafede buldukları pahalı bir cep telefonunu vermek için sahibini bulmaya çalıştılar. Cafeye gelenlerden biri cep telefonunun kendisine ait olduğunu söyledi, fakat kızlar bunun doğruluğundan şüphe duydular ve bir polise olayı bildirdiler. Daha sonra bu polisin yardımıyla cep telefonunun gerçek sahibine ulaştılar.

Bu yıl aralık ayının başında Kristiyan Kalinov Konev ve Silvestır Zdravkov Horçev de Nikola Yonkov Vaptsarov Lisesinin spor sahasında unutulan bir cüzdan buldular. Oğlanlar, kayıp cüzdanı Benkovski köyünde Polis Karakoluna teslim ettiler. Cüzdanda cep telefonu, para ve evraklar olduğu ortaya çıktı. Hepsi onları kaybeden çocuğa verildi.

Örneklik olan öğrenciler Kirkovo Belediye Başkanı Şinasi Süleyman tarafından birer tablet bilgisayar ve Kirkovo Polis Merkezi Amiri Valeri Spasov'un imzasını taşıyan onurluk belgesi ile ödüllendirildiler.


DİĞER HABERLER