OHAL nedeniyle Kırcaali Belediyesine ait taşınmazların kira bedeli alınmayacakSalı, 31 Mart 2020

OHAL nedeniyle Kırcaali Belediyesine ait taşınmazların kira bedeli alınmayacakKırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis'in girişimiyle 31 Mart 2020 tarihinde yapılacak yerel Meclis toplantısında görüşülecek gündem maddelerine olağanüstü hal (OHAL) ile ilgili bir maddenin eklenmesi önerilecek. Belediye idaresi, belediyenin mülkiyetinde bulunan taşınmaz kullanan ve ülkede ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) nedeniyle faaliyet gerçekleştiremeyen kişi ve şirketlerden 13 Mart 2020 tarihi itibariyle OHAL kaldırılıncaya kadar kira bedeli alınmamasını öneriyor.

Kullanıma kapatılan belediye mülklerini kiralayan kişi ve şirketlerin kira ödemekten muaf tutulması önerilmektedir:

- dış mekan masaları kurulan alanlar
- cafe-pastaneler, fast food restoranları vb.
- spor tesisleri / Arpezos Spor Kompleksi - spor salonları ve diğer tesisler, Arena Arda Stadyumu, Gorubso Stadyumu ve diğer spor tesisleri /
- Perperikon Arkeoloji Kompleksi'nde ticari pavyonlar.

Ayrıca hekim ve diş hekimi muayenehanesi kiralayan hekimlerin kira ödemekten muaf tutulması önerilmektedir.

Bundan başka faaliyet göstermeyen taşınabilir tesisler kurmak için belediye alanları kullanan tüccarların da kira ödemekten muaf tutulması öneriliyor.

Bunlar, 13 Mart 2020 tarihinde Ulusal Meclisin OHAL kararı, Kırcaali Belediye Başkanının 15 Mart ve 17 Mart'ta çıkarttığı 279 ve 290 sayılı emirnameleriyle ilgili olarak faaliyetlerini gerçekleştiremeyen kiracıları desteklemek için Kırcaali Belediyesi'nin ekonomik önlemlerinin sadece bir kısmıdır.


DİĞER HABERLER