Ömer Lütfi Kültür Derneği bayram için büyük bir konser düzenliyorCuma, 14 Haziran 2024

Ömer Lütfi Kültür Derneği bayram için büyük bir konser düzenliyor

Kırcaali Bölge Müftülüğü sağlık ve bereket için Kurban dağıtacak

Kırcaali  Ömer Lütfi Kültür Derneği'nin Kurban Bayramı vesilesiyle düzenlediği geleneksel konseri 18.06.2024 tarihinde (Salı) saat 19.00'da Merkez Parkta gerçekleştirilecek.

Konserde Yüksel Esen ve Nilgün Apti'nin sanat yönetmenliğini yaptığı Kırcaali Türk Folklor Ekibi, Kadriye Latifova Çocuk Folklor Grubu ve Sürpriz Modern Dans Grubunun yanı sıra müzik yönetmenliğini Ayhan Işık’ın yaptığı solistler Aydın Mehmet, Aysun Ahmed, Emel Hasan, Pınar Çekiç, Çınar Mümün, Tasim Tasim, Beril Salibram ve Melek Hasan yer alacak. Programın sunuculuğunu oyuncu Aysun Ahmed yapacak.

Konser sırasında Kırcaali Bölge Müftülüğü sağlık ve bereket için Kurban dağıtacak.

Ömer Lütfi Kültür Derneği Genel Sekreteri Müzekki Ahmet, "Bayram konserimiz "Birlikte" sloganı altında gerçekleştiriliyor, çünkü din ve etnik köken ayrımı olmaksızın hep birlikte Müslümanların en önemli bayramlarından biri olan Kurban Bayramını kutlayacağız. Kırcaali'de dini bayramları birlikte kutlamak yüzyıllardır bir gelenektir. " dedi. Ahmet, Kırcaali Belediye Başkanı Erol Mümün'e belediyedeki kültürel etkinliklere verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Geleneksel bayram konseri, Kırcaali Belediyesi'nin desteğiyle Kırcaali Bölge Müftülüğü ile ortaklaşa düzenleniyor. Etkinlik Kırcaali Belediyesi'nin kültürel takviminde yer alıyor.


DİĞER HABERLER