“Ömer Lütfi” Kültür Derneği, Kırcaali’de 23 Nisan-Çocuk Bayramını kutladıCuma, 29 Nisan 2011

“Ömer Lütfi” Kültür Derneği, Kırcaali’de 23 Nisan-Çocuk Bayramını kutladı"Ömer Lütfi" Kültür Derneği Kırcaali'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bu akşam Kültür evi salonunda büyük bir konser sundu. Etkinlik Kırcaali Belediyesinin maddi ve manevi desteğiyle gerçekleşti. Türk halk oyunları ve türküleri, çocuk bayramına adanmış şiirlerin okunduğu konser Kırcaalilerin yoğun ilgisiyle geçti, çocuk bayramına dönüştü.
Programda Yüksel Esen'in yönettiği, dernek çatısı altında faaliyet gösteren foklor ekipleri, orkestra ve solistler yer aldılar. Resmi misafirler olarak, Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosluğu Ramis Şen, Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis ve Yardımcısı Elisaveta Kehayova, Hak ve Özgürlükler Hareketi Kırcaali İlçe Teşkilatı Başkanı Bahri Ömer, Kırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Mehmed etkinlikte yer aldılar
"Kadriye Latifova" çocuk folklor grubundan küçük yetenekler, çocuklara, bahara ve Bulgaristan'a hasredilmiş şiirler okudular, gönülleri kazandılar. Ayrıca Türk oyunları ve Roman dansı sahnelediler. "Kırcaali" Türk halk oyunları ve türküleri grubu "Çiftetelli" ve Rumeli dansları gösterisi sundular, yürekleri oynattılar.
Küçük solistler Duygu Ali, Emre Ahmed, Mert Hüseyin ve Ajda Sali gerek halk, gerek arabesk tempolu şarkılarla seyircileri coşturdular. Dernekte uzun yıllar solistlik yapan Nesrin ve Emine Ziya kızkardeşler de sahneye çıktılar, keyifli anlar yaşattılar.
Belediye Başkanı Hasan Azis sahneden Kırcaalili, kendi ifadesiyle, güneşli çocukların bayramını başarı dilekleriyle kutladı. Başkan, "Kırcaali'yi hepimiz çok seviyoruz, ama en çok çocuklarını seviyoruz. Sağ olun, var olun! Sizler, bizim çin herşeysiniz" diye çocuklara seslendi.
Hasan Azis konserini sunan "Ömer Lütfi"Kültür Derneği yönetimine teşekkürler ifade etti ve programda yer alan her çocuğa birer Türkçe kitap hediye etti.
Seyircilerin bol alkışlarını kazanan amatörler folkor ekipleri adına dernek,T.C. Filibe Başkonsolosu Ramis Şen, Belediye Başkanı Hasan Azis,HÖH Kırcaali İlçe Teşkilatı, Kırcaali Valisi İvanka Tauşanova, Bulgar Sosyalist Partisi Kırcaali İlçe Teşkilatı, Kırcaali Haber gazetesi ve "Dekorstil" Şirketi sahibi Gürsel Hüseyin'den birer sepet çiçek aldı.Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER