ÖMER LÜTFİ KÜLTÜR DERNEĞİ ULUSLARARASI FOLKLOR FESTİVALİNE KATILIYORPerşembe, 16 Eylül 2010

ÖMER LÜTFİ KÜLTÜR DERNEĞİ ULUSLARARASI FOLKLOR FESTİVALİNE KATILIYORGüneydoğu Bulgaristan'da Türk Kültürünün bekçisi ve çalışmalarıyla dur durak bilmeyen Ömer Lütfi Kültür Derneği 16 - 19 Eylül tarihleri arası Romanya'da düzenlenen uluslararası festivale katılıyor. Dernek, Romanya'nın Dobruca bölgesinde, Karadeniz kıyısındaki en büyük liman kenti Köstence'de (Constanţa) Romanya Müslüman Tatar Türkleri Demokratik Birliği (RMTTDB) tarafından düzenlenen "XVI. Uluslararası Milli Kıyafet, Halk Oyunları ve Türküleri Festivaline" katılıyor.

Dernek çatısı altında etkinlik yürüten "Kırcaali" Folklor Ekibi festival boyunca Rumeli Türklerine ait çeşitli halk oyunları sergileyip, halk giysilerimizi tanıtacak. Geleneksel olarak on altıncı kez düzenlenen festivale ev sahibi Romanya'nın yanı sıra Türkiye, Bulgaristan, Ukrayna, Kazakistan, Irak ve Kırım Özerk Cumhuriyeti katılmaktadır.

Bulgaristan ve Bulgaristan Türklerini temsil eden 30 kişilik grup içerisinde belediye temsilcileri de var. Bu kişiler benzer coğrafi konuma sahip Mecidiye (Medgidia) kenti belediye temsilcileriyle görüşüp, kardeş kent olma yolda önemli bir adım atmış olacaklar.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER