"ÖMER LÜTFİ" KÜLTÜR DERNEĞİ'NDEN MUHTEŞEM BAYRAM KONSERİCuma, 18 Eylül 2009

Dün akşam /17.09.2009/ Kırcaali Belediye Kültür Evi Salonunda "Ömer Lütfi" Kültür Derneğinin düzenlediği geleneksel bayram konseri yüzlerce Türk folklor sevenlerini bir araya getirdi. Derneğin çatısı altında faaliyet yürüten "Kadriye Latifova" çocuk folklor ekibi, "Kırcaali" Türk folklor ekibi, "Sürpriz" dans grubu özel hazırlanmış programları ile seyircilerin kalplerini fethettiler. Seyirciler önünde eski bayramları hatırlatan bazı gelenekler sahnelendi. Yönetmen Yüksel Esen ve yardımcısı Sebahat Ahmet tarafından sahnelenen Türk Halk oyunları, genç oyuncular tarafından büyük bir ustalıkla icra edildi. Onların yanı sıra solistler Behiye Ahmet, Nesrin Ziya, Beysim Şen, Bayram Bayram, Ridvan Esen, Emre Ahmet ve ilk defa sahneye çıkan sekiz yaşındaki Emin Esen'in okudukları halk türküleri salonu tıklım tıklım dolduran seyirciler tarafından alkış tufanına tutuldular.
"Ömer Lütfi" dernek müdürü Müzekki Ahmet gazetemize yaptığı açıklamada şunları belirtti: "Derneğimizin genel amacı bölgemizde Türk Kültürünü canlı canlı ayakta tutmak ve daha büyük bir hızla arkası gelmeyecek yarınlara taşımaktır. Ezelden gelen gelenek ve göreneklerimizin unutulmaması için nesilden nesile devretme çabasındayız. Bu nedenle, folklorumuzdan edinebildiğimiz her yeniliği sahneleyip halkımıza tanıtıyoruz. Seyircilerimize sunduğumuz programlar anadilimiz Türkçedir. Böylece halkımızın folklora karşı sevgi ve saygısı güçlenmiş oluyor ve gelecek günlere daha da inançla bakıyorlar.
Bu arada hiçbir maddi beklentileri olmadan, canla başla çalışan yüzden fazla çocuk ve gençlerimize teşekkür etmek istiyorum. Bulgaristan'daki Türk ve Müslüman halkının mübarek Ramazan Bayramını kutlar hayırlara vesile olmasını diliyorum. Allah Türk Milletini korusun."
Konser Kırcaali Belediyesi'nin maddi desteğiyle gerçekleşti.


ÇİFTETELLİ


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER