Ömer Üsein Kırcaali Rotary Kulübü'nün yeni başkanı olduSalı, 02 Temmuz 2024

Ömer Üsein Kırcaali Rotary Kulübü'nün yeni başkanı oldu

Ömer Üsein, Genel Kurul tarafından Kırcaali Rotary Kulübü'nün yeni başkanı olarak seçildi. Ömer Üsein, 1 Temmuz'da başlayan gelecek Rotary yılında kulübe liderlik edecek. Başkanlık görevini Sevdalin Ognyanov'dan devralan Ömer Üsein,  şimdiye kadar Kırcaali Rotary Kulübü Yönetim Kurulu üyesiydi.

Ömer Üsein, Kırcaali'de DZİ Sigorta Ajansı'nın müdürüdür.

Yeni başkan, 12 Temmuz'da gerçekleşecek olan rotasyonun ardından resmen göreve başlayacak. Kulüp üyelerinin yanı sıra Rotaract ve Interact kulüplerinden genç Rotaryenlerin de hazır bulunması bekleniyor. 9. Bölge-Zlatograd, Momçilgrad, Smolyan kulüplerinden de konuklar olacak. Bursa'daki kardeş kulüplerden de bir Rotaryen delegasyonu olacağı teyit edildi.

Ömer Üsein basına şu açıklamayı yaptı: "Kırcaali Rotary Kulübü'nün girişimleri ve projelerinde süreklilik olacak. Öncelik, genç ve köklü insanları dünyanın en büyük insani yardım kuruluşu olan Uluslararası Rotary'nin amacına çekmek olacak. Kırcaali Rotary Kulübü, ilçede en etkili sivil toplum kuruluşu olarak kendini kanıtlamıştır. "

Sevdalin Ognyanov'dan bayrağı devralmanın kendisi için bir onur olduğunu vurguladı. Görev süresi boyunca iki uluslararası proje başlatıldı ve bunlar devam ettirilerek tamamlanacak. Bunlardan ilki Bursa Nilüfer Rotary Kulübü ile ortak bir proje olup mobil bir mamografi cihazı satın alınmasını ve Kırcaali'de muayeneler düzenlenmesini öngörüyor. İkincisi ise koordinatör Mimar Stanislav Lukov, Türkiye ve Kuzey Makedonya Cumhuriyeti'nden kulüplerle işbirliği yapıyor. Kırcaali Rotary Kulübü, İstanbul'dan Şişli Rotary Kulübü ve Üsküp'ten Kamen Most Rotary Kulübü ile birlikte Eylül ayının son haftasında Türkiye'nin Avılık kasabasında bir mimari plein air düzenleyecek. Balkan ülkelerinden mimarlık öğrencileri Avılık'ta yel değirmenlerinin restorasyonunu ve yeni bir hayatla doldurulmasını geliştirecekler.

  Rotary Kırcaali, ülkede uluslararası projeleriyle kendini kanıtlamış kulüplerden biridir. Geçmiş Dönem Başkanı Sevdalin Ognyanov, bu geleneğin devam edeceğini söyledi.


DİĞER HABERLER