OSMANGAZİ BELEDİYESİ BU YIL DA KIRCAALİ’DE YÜZLERCE KİŞİYE AŞURE DAĞITTICumartesi, 09 Ocak 2010

OSMANGAZİ BELEDİYESİ BU YIL DA KIRCAALİ’DE YÜZLERCE KİŞİYE AŞURE DAĞITTIBu yıl üçüncü kez düzenlenen ve geleneksel hale getirilen aşure töreni Bulgaristan'ın Kırcaali kentinde geçekleşti. Türklerin yoğun olarak yaşadığı bu şehirde düzenlenen törende, yüzlerce kişiye aşure dağıtıldı.
Osmangazi Belediyesi, Kırcaali Belediyesi ve „Ömer Lütfi" Kültür Derneği tarafından düzenlenen törende kazanların başına geçen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kırcaali Belediye Başkanı müh. Hasan Azis, müftü ve papaz, yüzlerce kişiye aşure dağıttı.

Osmangazi Belediyesi'nden Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Başkan Yardımcıları Ayhan Sezer, meclis üyeleri Cemal Balabanoğlu ve BAL-GÖÇ yönetim kurulu üyesi İsmail Selimoğlu'ndan oluşan heyet, Kırcaali'de büyük ilgiyle karşılandı. Aşure dağıtım törenlerinde Osmangazi Belediyesi heyetine Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, Bulgaristan Müslümanları Yüksek Şura Başkanı Şabanali Ahmet, Kırcaali Papazı Peter Gerena da eşlik etti.

Türkiye'den özel olarak getirtilen malzemelerle ve Bursalı baş aşçı Hikmet Cihanlı tarafından hazırlanan 4 kazan aşure iki saat içerisinde yüzlerce kişiye dağıtıldı.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER