“Osteoporoz gelişme riskinizi biliyor musunuz?” kampanyası başlıyorCuma, 22 Nisan 2011

“Osteoporoz gelişme riskinizi biliyor musunuz?” kampanyası başlıyor "Osteoporoz gelişme riskinizi biliyor musunuz?" motosu altında Kırcaali, Krumovgrad, Momçilgrad, Ardino, Kirkovo ve Cebel kasabalarında nisan ayından eylüle kadar kampanya sürdürülecek.
Start Kırcaali'de 28 ve 29 Nisan, perşembe ve cuma günlerinde verilecek.
Bölge Sağlık Müfettişliği Basın Bürosundan, muayenelerin saat 9.00 ile 17.00 arası yapılacağını bildirdiler.
Daha geniş bilgi ve muayene saati almak için vatandaşlar 0361/6-02-96 ve 0361/6-02-77 telefonlarını arayabilirler.
Muayenenin fiyatı 10 leva. Kemik yoğunluğu azaltılmış ve osteoporoz gelişmesi etkenleri tespit edilen vakalarda vatandaşlar, bölgedeki osteoporoz merkezleri ve özel muayenehanelere yönlendirilecekler.
Diğer Belediyelerde muayeneler sırasıyla şu tarihlerde yapılacaklar: Krumovgrad-28 Mayıs (Cumartesi); Momçilgrad-27 Haziran (Pazartesi); Ardino-25 Temmuz (Pazartesi); Kirkovo-22 Ağustos (Pazartesi) ve Cebel-26 Eylül (Pazartesi).
"Osteoporoz gelişme riskinizi biliyor musunuz?" kampanyaları Osteoporozsuz Kadınlar Derneği tarafından, Osteoartrit ve Osteoporoz Hastaları Derneği ve Sağlık Bakanlığının ortaklığıyla ve Bölge Sağlık Müfettişlikleri aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.
Bulgar Kadınlar Fonu da kampanyaları osteoporoz riskini erken teşhis etme amacıyla tarama yapılan Çift Enerjili X-ray Absorptiometri (DEXA) cihazını sağlayarak yardımlamaktadır.


DİĞER HABERLER