Otogar yanındaki dönel kavşakta yeniden yapılandırma çalışmaları yapılacakPerşembe, 30 Ağustos 2012

Otogar yanındaki dönel kavşakta yeniden yapılandırma çalışmaları yapılacak Kırcaali Valisi İvanka Tauşanova'nın girişiminde gerçekleşen iş görüşmesinde bu hafta sonuna kadar otogar yanındaki dönel kavşakta yeniden yapılandırma çalışmalarına başlanacağı açıklandı. Görüşmede projeyi gerçekleştiren Yol Altyapı Ajansı, Kırcaali İl Karayolları Müdürlüğü, uygulayıcı şirket "Kırcaali-Podkova" Konsorsiyumu ve denetleyici "Otoban Yolları Altyapısı" kuruluşunun temsilcileri yer aldılar. Proje üzere dönel kavşak Makas yolunun bir bölümü olan Kırcaali-Cebel (Şeyh Cuma) durağı yol kesiminin tamiratı kapsamında yeniden asfaltlanması gerekiyordu. Ancak uygulayıcı şirket tarafından yapılan hazırlık çalışmalarında yaklaşık 5 000 metre kare büyüklüğündeki dönel kavşağın çok kötü durumda olduğu ve aşırı yağmur yağışlarında yeni asfaltın çökmesinden kaygı duyulduğu dile getirildi. Bundan dolayı kavşakta yeniden yapılandırma çalışmaları yapılması gerektiği öne sürüldü. Zorunlu olan koordinasyon prosedürlerinden dolayı tamirat çalışmalarına bir ay geç başlanacağı anlaşıldı.

Uygulayıcı şirket, vatandaşlara ek olarak rahatsızlık verilmemesi için yeni eğitim-öğretim yılının başına kadar kavşakta trafik durdurulmadan tamirat çalışmalarını sonlandırmayı söz verdi.

İnşaatçılar, "Cebel ile Momçilgrad (Mestanlı) yollarının ayrıldığı kavşaktan Kırcaali-Podkova (Nalbantlar) yol kesiminde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Yol üzerinde kurulacak tesislerle ilgili çalışmalar ilerlemiş durumda. Yol boyunca 99 menfez, 6 köprü, 2 üst geçit ve 9 kavşak inşa edilecek" diye vurgu yaptılar.


DİĞER HABERLER