Ozan Ali Emin, Su Aynası için türkü yaptıSalı, 25 Eylül 2012

Ozan Ali Emin, Su Aynası için türkü yaptıArdino'nun (Eğridere) Yabılkovets (Elmalı) köyünde dünyaya gelen yetenekli söz ve saz ustası Ali Emin Su Aynasının Güzelliği adlı ikinci stüdyo albümünü çıkardı.

Bununla ilgili ozan Ali Emin, "Su Aynasının kurulması binlerce Kırcaali'nin hayaliydi. Bu tesis, güzel şehrimizin bir sembolü ve atraksiyonu haline geldi. Bundan dolayı Arda nehri üzerinde kurulu bu büyük modern tesis için bir türkü yapmayı düşündüm" dedi.

Ali Emin'in ikinci albümü sözü ve müziği kendisine ait 15 çeşitli türkü içerir. Onların arasında Eğridere - Çamdere, Gurbetçiler, Aşkın Ne Olduğunu Bilmezdim gibi türküler bulunur.

Ali Emin, "Bu projeyle türkülerimi gelecek nesillere adamak istiyorum. Bu türkülerin ülkede faaliyet sürdüren birçok Türk folklor ve amatör sanatçı gruplarının repertuarına girebileceğini düşünüyorum" diye paylaştı. O, yeni stüdyo çalışmasını Bulgaristan Radyosu (BNR) Türkçe Yayınlar Bölümüne göndermek istiyor. Su Aynasının Güzelliği türküsüne de klip çekmek istiyor.

Ali Emin'in bu yılın başında piyasaya sürülen ilk albümünde yer alan Bülbül Kuşum türküsü Türk televizyon kanallarında hit haline geldi.

Şu anda Ali Emin bir taksi sürüyor. O, 20 yıldan fazla Kırcaali'de taksi şoförlüğü yapıyor.


DİĞER HABERLER