Özkan’a Camiadan Tam DestekPazartesi, 30 Mart 2015

Özkan’a Camiadan Tam DestekÖrdekli Kültür Merkezi'nde düzenlenen Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonu'nun 14. Genel Kurulu'nda Federasyon üyesi dernek delegelerinin güvenoyunu alan Doç. Dr. Yüksel Özkan, oybirliğiyle tekrar göreve seçildi.

Tek listeyle gidilen seçimde güven tazeleyen Özkan, "BGF, 1987 yılında kurulan bir çatı örgütü. Yaklaşık 100 bin üyesi var. Bugün İzmir, Yalova, Kocaeli, İstanbul ve Bursa'daki mevcut delegelerimizin iştirakiyle 14. olağan genel kurulu gerçekleştiriyoruz. Bu benim ikinci dönemim. Daha önce federasyonumuzun kurullarında değişik görevlerde bulundum.

Yeni dönemde faaliyetlerimizin büyük çoğunluğu Balkanlar'a yönelik. Balkanlar'da milyonlarca Türk ve Müslüman kardeşimiz var. Bölgelerde kardeşlerimizin haklarını savunmak ve kültürlerinin yaşatılmasını istiyoruz. İnançlarının ve kimliklerinin yaşatılması konusunda çalışmalar yapacağız" dedi.

BGF'nin yönetim kadrolarını gençleştirmek istediklerinin altını çizen Özkan, BGF'nin yeni dönemde proje bazlı çalışan, üretken, dinamik ve uluslararası kimliği ön plana çıkan bir örgüt görünümünde olacağını belirtti.

Merkezi Bursa'da olan BGF'nin İzmir, İstanbul, Kocaeli ve Yalova'da yaklaşık 100 bin üyesi bulunuyor. Federasyon aynı zamanda BM Ekonomik ve Sosyal Konseyi'nin STK birimi ile Uluslararası Dernekler Birliği'nin üyesi durumunda.
Kongrenin ardından yapılan görev dağılımı ise şu şekilde gerçekleşti:

Genel Başkan - Doç. Dr. Yüksel ÖZKAN
Genel Sekreter -Kader ÖZLEM
Başkan Vekili - Fahriye ERSOY
2. Başkan - Lütfi ÖZGÜR
Basın Sözcüsü - Olcay ÖZGÖN
Genel Sekreter Yardımcısı -Nedret PELİTÇİ
Genel Sekreter Yardımcısı- Minaz KARAGUZ
Muhasip - Av. Hüsamettin ÇINAR
Muhasip Üye - Nedret GÜLEN
Hukuk İşleri Sorumlusu - Av. Hüsamettin ÇINAR
Kültür İşleri Sorumlusu - İsmail YILMAZDiğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER