Partiler, seçim sandık komisyonlarının teşekkülü için kota teklifini kabul ettiÇarşamba, 28 Eylül 2016

Partiler, seçim sandık komisyonlarının teşekkülü için kota teklifini kabul etti43. Halk Meclisinde ve Avrupa Parlamentosunda yer alan siyasi parti ve koalisyonların yerel yönetimlerinin temsilcileri bugün 6 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı seçimleri ve ulusal referandum için Kırcaali İlçesinde seçim sandık komisyon teşekküllerinin oluşturulmasıyla ilgili istişare toplantısı gerçekleştirdiler. İstişare toplantısı Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis'in başkanlığında yapıldı.

Belediye Başkanı, toplantıda yer alan parti temsilcilerine Belediye İdaresi tarafından hazırlanan komisyon teşekküllerinin oluşturulmasına ilişkin öneride bulundu. Partiler komisyonların teşekküllerinin oluşturulmasının Belediye tarafından önerilen seçeneğe göre yapılması konusunda prensipte anlaştı. Toplantıya katılan temsilciler tarafından 3 Ekim'e kadar seçim sandık komisyonlarında yer almak üzere kişiler teklif edilecek.

Cumhurbaşkanı seçimleri için Kırcaali İlçesinde 153 seçim sandık komisyonu oluşturulacak. Onlardan 2'si tedavi kurumlarında olacak. Seçim sandık komisyonlarının yöneticileri ve üyeleri toplam 1293 kişi olacak.


DİĞER HABERLER