Pirogov Hastanesi'nde görevli bir ortopedi ve travmatoloji uzmanı Kırcaali'de muayeneler gerçekleştirecekSalı, 21 Şubat 2017

Pirogov Hastanesi'nde görevli bir ortopedi ve travmatoloji uzmanı Kırcaali'de muayeneler gerçekleştirecekSofya'daki Pirogov Çok Yönlü Aktif Tedavi ve Acil Tıp Üniversite Hastanesi IV. Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü'nde görevli ortopedi ve travmatoloji uzmanı Dr. Birkan Güney, Kırcaali'de muayeneler gerçekleştirecek. Muayeneler, saat 10'dan itibaren Osogovo Sokağı No:8 adresinde bulunan hekim muayenehanelerinde gerçekleştirilecek. Randevu almak için telefon numarası 0885 35 72 23.

Sofya'da sokakların buzlanması ve temizlenmemesinden dolayı çok sayıda Pirogov Hastanesi'nde görevli ortopedi uzmanlarına başvurduğu anlaşıldı. Sofya'daki buzlu yollarda düşerek yaralanan ve ev kazalarında yaralananlardan başka hastanede ülkenin her yerinden gelen hastaların tedavisi yapılıyor.

Deneyim sahibi olan Dr. Güney'den yardım isteyen hastalardan biri de Kırcaali'nin Kamenartsi (Kayacıbaşı) köyünden 92 yaşındaki Hüseyin Hasan'dır. Bir hafta başka bir hastanede yattıktan sonra Pirogov Hastanesi'ne kabul edilen Hüseyin dede, ameliyat öncesinde yapılan yeterli derecede hazırlıktan sonra Dr. Güney tarafından başarılı bir şekilde ameliyat edildi ve erken dönemde ayağa kalkması ve rehabilite edilmesi sonucunda klinikten taburcu edildi.

Uyluk kemiği kırılmasının minimal invaziv cerrahi tedavisinden iki ay sonra Hüseyin dede, yavaş yavaş önceki yaşam tarzına geri dönmekte. Uzman hekimin ifadelerine göre yaşlı kimselerde büyük kan kaybına neden olan bu tür kırıkların ameliyat öncesi yeterli hazırlık, atravmatik minimal invaziv cerrahi tedavi ve erken hareketlilik gerektiriyor.


DİĞER HABERLER