Pop folk sanatçısı İliyan ve ünlü türkücü Rumeli Ekrem, Ardino'da konser vereceklerPerşembe, 29 Ağustos 2019

Pop folk sanatçısı İliyan ve ünlü türkücü Rumeli Ekrem, Ardino'da konser vereceklerArdino (Eğridere) kasabasında geleneksel Sonbahar Kültür Günleri düzenlenecek. Etkinliğin ilçe sakinleri ve ülkenin değişik yerlerinde ve yurt dışında ikamet eden ve çalışan Ardinolular olmak üzere binlerce kişiyi bir araya getirmesi bekleniyor. Organizatörler zengin içerikli bir kültür ve spor programı öngörmüşlerdir.

Sonbahar Kültür Günleri'nin açılışı 13 Eylül 2019 Cuma günü yapılacak. Açılış konserinde Ardino Rodopska İskra Halk Toplum Merkezi'nin çatısı altındaki Folk Ritım Balkanika Halk Oyunları Kulübü Grubu, İskritsa Çocuk Dans Grubu, Smolyan (Paşmaklı) Zvınika Kadın Halk Oyunları Topluluğu, Halk Oyunları Karma Topluluğu, Kırcaali Dostlar Saz Grubu ve Filibe Mistik Müzik Grubu sahne alacak.

Sonbahar Kültür Günleri'nin açılış konuşmasını, Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat yapacak. Ardından program Rumeli ve Balkan türküleri söyleyen ünlü Türk şarkıcı Rumeli Ekrem'in sunacağı konser programı ile devam edecek.

14 Eylül 2019 Cumartesi günü düzenlenen programda yer alacak Filibe Rodopi Orkestrası, yerli müzisyen Ergün Mümünov ve Kırcaali'den ses sanatçısı Milena Vasileva Ardino'nun sakinleri ve misafirlerine neşeli anlar yaşatacaklar. Programın doruk noktası ünlü pop-folk sanatçısı İliyan'ın vereceği konser olacak.

Spor programı, Kınço lakaplı Hikmet Taibov adına satranç turnuvası, kasaba stadında küçük kalelerde oynanan futbol turnuvası ve Yunak Spor Salonu'nda çocuklara yönelik masa tenisi turnuvası içeriyor.

Sonbahar Kültür Günleri programına konuk olarak Türkiye'den kardeş Bursa Nilüfer ve İstanbul Kartal belediyelerinden gelecek resmi heyetlerin yanı sıra Bursa Eğridereliler Kültür ve Dayanışma Derneği heyetinin de katılması bekleniyor.


DİĞER HABERLER