Radev, Kırcaali’de vatandaşlarla görüştüPerşembe, 30 Eylül 2021

Radev, Kırcaali’de vatandaşlarla görüştü

Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev, Kırcaali bölgesine gerçekleştirdiği ziyaretinin ilk gününde Bölge Tarih Müzesini ziyaret etti. Müze avlusunda kendisini selamlamaya gelen düzinelerce şehir sakini Cumhurbaşkanını bekliyordu.

Müze ziyaretinde Cumhurbaşkanına eşlik eden Kırcaali Valisi Daniel Delçev, yaptığı konuşmada, “Bölgemizde farklı etnik kökenleri olan ve farklı dinlere mensup çalışkan insanlar yaşıyor, ancak hepsi aynı yöne bakıyor. Hepsi ülkemizin Avrupa Birliği'nin en yoksul ülkesi olmamasını, çocuklarımızın ülkeyi terk etmemesini, yaşlı anne babalarımızın hayatlarının son dönemlerini onurlu bir şekilde yaşamalarını istiyor. Ama siz bizim bölgemizdensiniz ve insanlarımızın nasıl bir ruha sahip olduğunu iyi biliyorsunuz” diye kaydetti.

Devlet Başkanı, Rodoplar’ın ve Arda Nehri’nin güzelliğini, eşsiz bir şehir olan Kırcaali'ye dönmekten her zaman mutlu olduğunu söyledi. Radev, iki yıl önce P. R. Slaveykov Lisesinin konuğu olduğu bir önceki Kırcaali ziyaretini anımsattı. Bu nedenle, Cumhurbaşkanı daha da büyük bir sevinçle birkaç gün önce Belgrad'da düzenlenen Dünya Öğrenci Oyunları'nda Bulgaristan adına ilk şampiyonluğu kazanan okulun voleybol takımında yer alan oyunculara ve antrenörleri Pavel Mitev'i birer takdirname belgesi ile ödüllendirdi.


DİĞER HABERLER