Raif Mustafa, yeniden Kırcaali Belediyesi Meclis BaşkanıPerşembe, 25 Şubat 2016

Raif Mustafa, yeniden Kırcaali Belediyesi Meclis Başkanı Kırcaali'de Meclis Başkanı krizi çözüldü. Bugünkü oturumda Raif Mustafa, yeniden Kırcaali Belediyesi Meclis Başkanı seçildi. Meclis Başkanlığı seçimine ilişkin yapılan ikinci tur oylamada Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Grubu'ndan aday Raif Mustafa 22 oy alırken, GERB Grubu'ndan aday Ognyan İvanov ise 13 oy aldı. Gizli yapılan oylamada atılan 6 boş pusula geçersiz oy sayıldı. Böylece Raif Mustafa ikinci dönem Meclis Başkanı seçildi.

Bundan önceki oylamada ise Raif Mustafa 19 oy alırken, Ognyan İvanov 14 aldı. 8 oy geçersiz sayıldı.

Raif Mustafa'nın seçilmesi sürpriz olarak nitelendirildi. HÖH Eşbaşkanları Mustafa Karadayı, Çetin Kazak ve Rüşen Riza'nın imzasını taşıyan ve Halil Apti'nin aday olması gerektiğini bildiren bir faksın olmasına rağmen meclis üyeleri bu karara uymayıp Raif Mustafa'yı tercih ettiler.

Başkan seçiminin hemen ardından Raif Mustafa, oturumu yönetmeye başladı. Mustafa, "2016 Yılı Belediye Bütçesi ve 2015 Yılı Bütçesi Gerçekleşme Raporu'nun kabulü gibi en hızlı şekilde çözülmesi gereken sorunlar mevcut" dedi. Bu iki madde Meclisin bugünkü oturumun gündeminde yer almıyor.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER