Resmi Murad: "Ardino'da seçimleri yine HÖH kazanacak"Cuma, 13 Mayıs 2011

Resmi Murad: Ardino Belediye Başkanı Resmi Murad, dün Kırcaalili gazetecilerin sorusu üzere Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin (HÖH) önümüzdeki seçimler için henüz Ardino Belediye Başkanı adayını göstermediğini dile getirdi. Bu kararın partinin Merkez Kurulu alacağını söyleyen Başkan, "Hak ve Özgürlükler Hareketi Ardino'yu 20 yıldan beri yönetiyor ve bu dönemden sonra da böyle olacak" dedi. Aynı zamanda HÖH Ardino İlçe Teşkilatı Başkanı olan Resmi Murad, "Ardino kasabası Ardinolulara ait ve bizler bunu sonuna kadar savunacağız" dedi.

Başkan'a göre yerel seçimlerde HÖH'nin Ardino'da en büyük rakibi iktidar partisi GERB'ten olacak.
Resmi Murad, eski Ardino Belediye Başkanı ve Tarım Bakanı Mehmed Dikme'nin de seçimlere katılacağını belirtti. Başkan, "Sayın Dikme'nin adaylığı bana endişe vermiyor. Bence o bu seçimlerde 2007 yılında topladığı oyların yarısını kazanacak" dedi. Başkan, konuyla ilgili "Yenilen rakip, en hırslı görünüyor" diye bir atalar sözünü kullandı.

Resmi Murad, Ahmed Doğan'ın eski sağ kolu Kasim Dal'ın Ardino'da yandaşlarının olmadığını ifade etti.
Ahmed Doğan'ın Ardino Belediyesinin Byal izvor (Ak Bunar) köyünde 20 Mayıs'ta 1972 yılında totaliter rejim döneminde acımasızca öldürülen Kazım İbrahim Paşa'nın anısına düzenlenen geleneksel mitinge katılacağını bildirdi.


DİĞER HABERLER