Resmi Murad'dan EVN'ye: Küçük yerleşim yerlerinde daha kaliteli hizmetlere ihtiyaç varPazartesi, 08 Temmuz 2024

Resmi Murad'dan EVN'ye: Küçük yerleşim yerlerinde daha kaliteli hizmetlere ihtiyaç var

Bölge Valisi Resmi Murad, EVN Bulgaria Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kalina Trifonova ve Güney Elektrik Dağıtım Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mühendis Zdravko Bratoev ile yaptığı bilgilendirme toplantısında, elektrik iletim sistemine daha fazla yatırım yapılmasını ve küçük yerleşim yerlerinde daha kaliteli hizmet sunulmasını talep etti. Murad, bölgenin coğrafi özelliklerine ve şebekenin düşük gerilime sahip olduğu ve özellikle yoğun yaz sezonunda sık sık arızalandığı çok sayıda yerleşim yerine dikkat çekti. Tartışmaya bölge vali yardımcısı Nikola Çanev de katıldı.

EVN, 2025 yılında Bulgaristan pazarına girişinin 20. yılını kutlayacak. Kalina Trifonova, şirketin şimdiye kadar yaptığı yatırımların 2 milyar levayı aştığını belirtti.  Kırcaali bölgesinde yatırımlar 106,2 milyon leva tutarında ve sadece 2024 yılında yeni elektrik hatlarının inşası /1113 km/, şebekenin yenilenmesi ve bakımı, kayıpların kalıcı olarak azaltılması ve güvenliğin iyileştirilmesi için 8,5 milyon leva kullanılacak.  

Şirket, son müşterilerine daha iyi bir ürün, etkin bir çevrimiçi portal ve kriz durumlarına hızlı yanıt sunmayı hedefliyor. Toplantıda konut aboneleri için enerji piyasasının ertelenen serbestleştirilmesi, müşteri merkezlerinin yerel ve bölgesel yetkililerle iletişimi, elektromobilite yatırımları, dijital hizmet, şirketin sosyal politikası gibi konular ele alındı.


DİĞER HABERLER