Resmi Murat: "Ardino'ya başarılı yönetim sağlamak için deneyime, iradeye ve güce sahibiz"Cuma, 30 Eylül 2011

Resmi Murat: Hak ve Özgürlükler Hareketi /HÖH/ Ardino İlçe Teşkilatı Perla restoranda düzenlenen resepsiyonda seçim kampanyasının açılışını yaptı. Görüşmede birçok iş adamları, kurum yöneticileri, aydın kişiler bulundu. Kırcaali milletvekili Necmi Ali, etkinlikte resmi misafir olarak hazır bulundu.

HÖH partisinin artık ikinci dönem için Ardino Belediye Başkan adayı olarak gösterdiği Resmi Murat konuşmasında, "Ardino'ya başarılı yönetim sağlamak için deneyime, iradeye ve güce sahibiz. İşte bunun için Ardino bölgesinin benzersiz ve kalıcı değişimini sağlayacak başladığımız işleri bitirmek ve genel fikirlerimizi gerçekleştirmek için karşılıklı anlaşmamızı yenilemek istiyoruz.

Resmi Murat, 4 yıl önce buna benzer bir görüşmede yine beraber olduklarını hatırlattı. Meclis Üyeleri adayları listesinin de başında olan Resmi Murat, "Fakat şimdi sanki aramızda yeni taraftarlar görüyorum ve bu da beni sevindiriyor" dedi.

Resmi Murat, "Ardino Belediyesinin önümüzdeki 4 yılda gelişmesi için açık vizyonla karşınıza çıkıyorum. İnsan, dönemin başında 4 yılda çok şey yapabileceğini sanıyor. Dönemin bilançosunu yaptığım zaman gerçekten Ardino için yapılanlar hiç de az değil. Fakat benim planladığım şahsi bilançomla karşılaştırırsak eğer, ekibimle realize etmeye başladığımız fikirlerim ve projelerin %20'sinden fazla değil" diye öne sürdü.

Resmi Murat, resepsiyonda bulunanlara seçim platformunun temel yönlerini ve Meclis Üyeleri adaylarını tanıttı. Yeni Meclis Üyeleri listesinde 14 yeni ismin yer aldığı açıklandı. HÖH partisi, Ardino Belediyesinin 18 muhtarlığına muhtar adayı gösteriyor.

Resmi Murat, "Bu dönemde gerçekleştirdiğimiz projeler, çalışabildiğimizi yeteri derecede iyi gösteriyor. Bölgesel Geliştirme Operasyonel Programı üzere Belediye sellerin önlenmesi için proje sözleşmesi yaptı. Bu proje ise kasabanın Arteksten sonraki yeni semtlerine doğru uzanan kısmına yepyeni görünüm kazandıracak. Aynı program üzere belediye sınırları içinde turistik altyapının iyileştirilmesi için onaylanan projeye sahip. Bu proje esnasında Şeytan Köprüsüne giden yol, Kartal Kayalara giden çevre yolları, barınaklar ve kameriyeler kurulacak. Bu proje, turistik altyapının iyileştirilmesini sağlayacak ve Ardino turizmin gelişmesi için çok daha çekici yer olacak. Kırsal Bölgelerin Geliştirilmesi Programı üzere Belediye 10'dan fazla proje bulunduruyor. Bu projeler su sektöründe altyapının iyileştirilmesiyle ilgilidir. Su sektörü benim belediyenin önümüzdeki 4 yıl içinde gelişmesi programında vurgulayacağım ve birinci yerde öncelik tanıyacağım sektör olacak" diye vurguladı.
Belediye Başkan adayı, bu program üzere Borovitsa, Çernigovo, Gorno ve Dolno Prahovo, Mleçino, Byal İzvor, Padina ve Jıltuşa muhtarlıklarında bir grup yerleşim yerlerine su tedarik etmek için projelerin olduğunu belirtti. Onarıma ihtiyaç duyan temel yolların altyapısının iyileştirilmesi için projelerin hazır olduğu anlaşıldı. İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Programı üzere 400'den fazla vatandaşın meşgul edildiğini, bunun ise Ardino'nun büyüklüğüne göre hiç de az sayı olmadığını paylaştı.
Eğitimle ilgi Resmi Murat, belediye okullarının sayısının korunması için emek sarf edileceğini söyledi. Ardino hastanesinin geleceği için ise Sayın Murat, belediyenin kesinlikle onun her durumda kalması için savaşacağının altını çizdi.

Başkan, "Gelecek dönem Ardino için verimli olacak. Bunun için hazırlıklı olanlar kazanacak, bizim onlardan olduğumuzu düşünüyoruz. Ardino'nun gelişmesi için özverili çalışmaya hazırız" diye konuşmasına son verdi.
Milletvekili Necmi Ali, Resmi Murat'ın ve ekibinin işine yüksek not verdi. Sayın Ali, "Böyle bir ekiple çalışmak benim için memnuniyetti. Sizleri tebrik ediyorum. Hep beraber, Ardino'nun gelişmesi vizyonunda yer alan fikirlere hayat vermeyi başaracağımızı düşünüyorum. Necmi Ali, "Ardino halkına her zaman saygı duymuşumdur. Her defasında buraya çok farklı duygularla geliyorum. Buraya gelirken gurur duyuyorum, çünkü burada başarılanlar hayranlık uyandırıyor" dedi.
Meclis Üyesi adayı Zülfiye İbramova, Ardino iş adamlarının ve aydınlarının belediye ile ilgili beklentilerin gerçekleşmesi için hep beraber çalışmalarını ve HÖH partisinin listesini desteklemeleri çağrısında bulundu.
Meclis Üyeleri listesinde ikinci sırada bulunan Sezgin Bayramov, başlanılanı bitirmek ve yeni bir şeyler yapmak için daha zamana ihtiyaç duyduklarını paylaştı. Bu zamanın ise sadece gelecek Yerel Seçimlerin kazanılmasıyla sağlanacağını ifade etti.

Sayın Bayramov, "Meclis Üyesi adayı olarak, tüm ekiple beraber kamu yararına çalışma ve onu savunma angajmanını üstleniyoruz, bu da Ardino'nun daha iyi gelişmesini sağlayacaktır" diye vurguladı.DİĞER HABERLER