Resmi Murat, en iyi sosyal partner Belediye Başkanı ödülünü aldıSalı, 25 Aralık 2012

Resmi Murat, en iyi sosyal partner Belediye Başkanı ödülünü aldıArdino (Eğridere) Belediye Başkanı Resmi Murat, Bulgaristan Öğretmenler Sendikası'ndan (SBU) "En İyi Sosyal Partnerk Belediye Başkanı" ödülü ile onurlandırıldı. Başkana onursal plaket 21 Aralık 2012 yılı tarihinde başkentte düzenlenen özel seremonide SBU Ardino Belediye Koordine Kurulu ile iyi ortak faaliyet için SBU İcra Komitesi Başkanı Yanka Takeva tarafından sunuldu.

Ödül Başkana 2012 yılında SBU ile ortak faaliyette yüksek başarılar elde edilmesi ve sosyal partnerliğin gelişimine ve iyileştirilmesine kişisel katkıda bulunmasından dolayı verildi.

Plaket Avrupa Öğretmen Sendikaları Konfederasyonu (ETUC) Genel Sekreteri Martin Romer'in de imzasını taşıyor.

Seremonide Belediye Başkanı Resmi Murat, prestijli ödül için teşekkürlerini sundu. Başkan, eğitim ve okullarda çalışma koşulları konusunda sosyal ortaklık alanında kaliteli sonuçların gençler ve onları yetiştiren öğretmenleri adına yürütülen sürekli ve yararlı diyalog sonucunda elde edildiğini vurguladı.

SBU Ardino Belediye Koordine Kurulu Başkanı Müh. Azis Murat, artık beşinci yıl Belediye Başkanı ile çok yoğun ve verimli çalışma gerçekleştirdiklerini paylaştı. Müh. Azis Murat, "İlişkilerimizde güttüğümüz ana prensip iletişimdir. Resmi Murat, Belediye'de eğitimle ilgili sorunlara karşı duyarlılık gösteriyor. Her yıl faaliyet sürdürecek okul ve anaokulların onaylanmasında Belediye Meclis Kurulu'na öğretmen kadrosu ve yeni yetişenlerin iyi eğitim almasından ibaret çıkarı gözeterek en kabul edilir teklifi sunuyor" dedi. O, bölgede demografik sorunu yüzünden hemen hemen tüm okullardaki öğrenci sayısının az olduğu ve birleştirilmiş sınıfların Belediye bütçesinden ek olarak finanse edildiğini vurguladı.

Belediye Başkanı, "Hala taksimli bütçeyle finanse edilme sistemine dahil edilmemesinden dolayı okul öncesi eğitim için mali kaynakların daima yetersiz olmasına rağmen kreş ve anaokulu öğretmenleri, hemşireler ve başka yardımcı personele her yıl Belediye bütçesinden iş elbisesi ve temsili kıyafetler için finansmanlar veriliyor" diye paylaştı.

Müh. Azis Murat, "Belediye Başkanı Resmi Murat'ın Ardino Belediyesi'nin patenti ve geleneği haline gelen bu yıl 4.kez düzenlenen Eğitim Alanında Çalışanlar İçin Spor Müsabakası'na verdiği destek de kayda değer. Başkan Resmi Murat'ın azimliliği bununla da bitmiyor, onun girişimiyle önümüzdeki yıl içinde bu spor etkinliği Ardino'daki tüm çalışma ekiplerinde mevcut Bulgaristan Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu (KNSB) üyeleri için yarışma düzeyine yükselecek" diye sözlerine ekledi.DİĞER HABERLER