Resmi Murat ve Sezgin Bayram, Mleçino bölgesi halkıyla görüştülerCuma, 27 Mart 2015

Resmi Murat ve Sezgin Bayram, Mleçino bölgesi halkıyla görüştülerArdino (Eğridere) Belediye Başkanı Resmi Murat ve Yerel Meclis Başkanı Sezgin Bayram, günlerce karın etkisi altında kalan Gorno Prahovo (Tosçalı), Dolno Prahovo (Amatlar), Mleçino (Sütkesiği), Başevo (Hallar) ve Bogatino (Çorbacılar) köylerinin sakinleriyle görüştüler.

Resmi Murat, "Doğal afet durumu 15 gün sürdü. Şimdi 2 ay felaketin kalıntılarını temizleyeceğiz, 2 yıl verdiği hasarları gidereceğiz" diye kaydetti. Belediye Başkanı, ilçe yol şebekesinde meydana gelen bir sürü heyelan bölgelerini inceledi.

Ziyaret ettiği her bir köyde Resmi Murat, görüşmeye katılanları mevcut ve gelecek yıllarda tarım üreticilerine sübvansiyon ödeme konusunda getirilen yeniliklerden başka "Özel Asistan" hizmetinin kimleri kapsayacağını da izah etti.

Dolno Prahovo köyünden 60 yaşındaki Kazim Mümün, bölgede gerçekleştirilen projelerden dolayı belediye yönetimine kalbi teşekkürlerini sundu. Mümün, "Son sekiz yılda Resmi Murat, Ardino İlçesinin görünümünü kökten değiştirdi. Onun ekip çalışmalarına hayranım. Hep aynı şekilde ilçenin refahı ve ilerlemesine yönelik çalışmaları sürdüreceklerine inanıyorum" diye ifade etti.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER