Resmi Murat'a ALDE tarafından lider ödülü verildiSalı, 26 Nisan 2016

Resmi Murat'a ALDE tarafından lider ödülü verildi Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Resmi Murat, AB Parlamentosu Avrupa Liberal ve Demokratlar İttifakı (ALDE) Grubu tarafından verilen Avrupa Bölgeler Komitesi Yerel ve Bölgesel Liderler Ödülleri'nin finalistleri arasında yer aldı. Murat, "Yönetim Alanında Başarılar" kategorisinde Lider ödülüne en iyi adaylar arasındaydı.

25 Nisan 2016 tarihinde Brüksel'de bulunan Avrupa Bölgeler Komitesi'nde düzenlenen ödül töreninde ALDE tarafından en iyi yerel ve bölgesel liberal demokrat liderler ilan edildi. Resmi Murat'tan başka Bulgaristan'dan Belitsa Belediye Başkanı Radoslav Revanski de ödüle aday gösterilmişti. Revanski, "Yılın Genç Avrupalısı" kategorisinde Lider Ödülünün finalistleri arasındaydı.

Lider ödülleri, finalistlere Avrupa Liberal ve Demokratlar İttifakı (ALDE) Başkanı Hans van Baalen tarafından sunuldu.

Resmi Murat ve Radoslav Revanski, prestijli ödüller için 14 ülkeden daha 33 belediye başkanı ile mücadele ettiler.

Resmi Murat, "Brüksel'deki Avrupa Bölgeler Komitesi ve bizzat ALDE Başkanı Hans van Baalen tarafından bu ödüle layık görülmem benim için büyük bir şeref ve memnuniyettir" dedi.

Yerel ve bölgesel liberal demokrat lider ödüllerine ilişkin adaylar ALDE tarafından yönetim faaliyetlerinin tam ve ayrıntılı analizi sonucunda Avrupa Bölgeler Komitesi'ne sunuldu. Bölgesel düzeyde gerçekleştirdikleri başarılı politikaların yanı sıra ödüllere iki adayın da genç olup, Avrupa düzeyinde gelişme potansiyeline sahip oldukları da dikkate alındı.

Bu girişimde final aşamaya ulaşmaları iki belediye başkanının faaliyetlerinin ve vatandaşlarla diyalog içerisinde ve AB değerleri doğrultusunda yürüttükleri sürdürülebilir politikanın sıradaki tanınmasının ifadesidir.


DİĞER HABERLER