Resmi Murat’a “Ayın Belediye Başkanı” ödülü verildiPerşembe, 28 Mayıs 2015

Resmi Murat’a “Ayın Belediye Başkanı” ödülü verildiArdino (Eğridere) Belediye Başkanı Resmi Murat'a Bulgar belediyelerinin haber sitesi olan KMETA.BG tarafından verilen "Ayın Belediye Başkanı "ödülünü bizzat KMETA.BG Haber Sitesi İcra Müdürü Boyan Tomov sundu. Belediye Başkanı'na bu ödül nüfusu 20 000 altında ilçelerde "Afet Durumlarında Tepki" kategorisinde verildi. Nisan ayında yapılan oylamada Resmi Murat, Plovdiv, Pazarcık ve Vidin illerinden belediye başkanları ile yarıştı. Ardino Belediye Başkanı, ödülü alması için kendisini destekleyen herkese teşekkür ederek, kar felaketinin Rodop ilçesini çok ciddi bir sınavdan geçirdiğini hatırlattı. Resmi Murat, insanların normal hayatına dönmelerine yardımcı olan Yangın Güvenliği ve Nüfus Koruma Bölge Müdürlüğü'nün, Acil Yardım Servisi, Bulgar Kızılhaç Örgütü, Orman İşletme Müdürlüğü, Kırcaali İl Karayolları Yönetimi Müdürlüğüne teşekkürlerini sundu.

Martın başında yoğun kar yağışlarından en çok etkilenen ilçe Ardino idi. Kısa bir zamanda Belediye Başkanı Resmi Murat, İlçe Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi'nin çalışmalarını öyle organize etti ki, yolların yüzde 60'ı kullanır hale geldi.

Borovitsa, Brezen, Gorno ve Dolno Prahovo, Svetulka, Sedlartsi, Spoluka köyleri ve 6 gün boyunca dünya ile bağlantısı kesilen başka yerleşim yerlerine ulaşım sağlandı. Belediye Başkanı ve ekipleri Ahryansko, Dyadovtsi, Lübino, Latinka, Kitnitsa, Rusalsko, Suhovo köylerine uzanan yollarını açmak için sıkı çalışmalar yaptılar.

Yerleşim yerlerinin tekrar dünya ile bağlantı kurabilmesi için ekskavatör, greyder, buldozer ve her türlü ağır makineler kullanıldı. Kırcaali-Ardino yolunun tüm taşıma araçlarının hareketine açılabilmesi için karda açılan yolun genişletilmesi için rotor kar üfleyici makinesi kullanıldı. Doğum yapacak bir kadının Gorno Prahovo'dan Filibe'ye taşınması için özel olarak bir kurtarma helikopteri gönderildi.

Görüşmede KMETA.BG Haber Sitesi İcra Müdürü Boyan Tomov, eylül ayının başında gerçekleştirilen AB destekli projeler, sosyal ve eğitim alanında, turizm ve yatırımlar celbetme konusunda yapılanlar dikkate alınarak bütün dönemi değerlendirilerek belediye başkanların "Yılın Belediye Başkanı" seçilmesi üzere aday gösterileceğini bildirdi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER