RODOPİ LİGE SANCILI BAŞLADIPazar, 12 Eylül 2010

RODOPİ LİGE SANCILI BAŞLADI Rodopi, son saniye galibiyet golüyle lige sancılı başladı. 2010/2010 Kırcaali "A" Bölge Futbol Ligine mücadele eden "Rodopi" Futbol Kulübü - Momçilgrad (Mestanlı)evinde rakibi "Perperikon" FK - Perperek takımını son saniye golüyle 1:0 yendi. Yaklaşık 150 kişi önünde oynanan karşılaşma dostluk havasında başladı. İlk devrede iki takım da rakip kalenin önüne topu taşımada zorluk çekti. Daha çok orta alanda mücadele edildi ve karşılıklı top kayıpları yaşandı. 35' dakikaya kadar iki kaleye de çekilen bir şut yoktu. Bu dakikada ev sahibi takımı kaleyi cebeden gören ve ona 27 metre uzaklıkta olan bölgeden serbest vuruş hakkı kazandı. Topun arkasına takım kaptanı Erol Mehmet - Çendili geçti. Çok güzel ve sert bir vuruş yaptı, top kalecinin sol üst köşesindeki iki direğin buluştuğu alana doğru gitti ve üst direği ve ardından gol çizgisine düşerek oyun alanına geri döndü. Maçın ilk devresi 0:0 berabere kaldı.


İkinci yarıda da değişen bir şey olmadı. İki takım da sayısız top kaybı yaptı ve zaman zaman da gerilim arttı. Ancak ne saha içinde ne de saha dışında dostluk havası bozulmadı. Bu daha çok oyuncuların kazanma hırsıyla ilgili bir durumdu. 90 dakika boyunca kalecilerin bir kurtarışı bile olmadı. Rodapi'nin futbolcuları biri sağdan diğeri de soldan yapılan akınlardaki ortalamalar sonucu topa kafayla vursalar da top kaleyi bulmadı. Maç 0:0'a doğru giderken 89' dakikada Rodopi adına ortadan yapılan bir şut, rakip topçu tarafından top temizlenmek istendi. Kalenin sol kısmındaki ceza alanı dışına doğru giden bir topu ev sahibinden bir futbolcu tam yakalamak isterken düşürüldü. Hakem serbest atış verdi. Topun arkasına yine birinci devrede olduğu gibi kaptan Erol geçti. Çok güzel bir falsolu vuruş ile topu kalecinin eremeyeceği bir noktaya gönderdi ve skor 1:0 oldu. Maç bu sonuçla sona erdi. Hakem 90 dakika boyunca hiç kart çıkarmadı. Bu da iki tam oyuncuların iyi niyetli oyun anlayışına bağlıydı.

Grupta bir maç daha oynandı. "Baykal" FK - Şiroko pole (Sürmenler) - "Yunak" FK - Ardino (Eğridere) 2:1. Diğer dört karşılaşma da kulüplerin federasyona olan borçlarından ve yeterli sayıda futbolcuya lisans çıkatırılmamasından dolayı ertelendiler.


"Rodopi" FK - 1935: 0. Biser ÇAUŞEV, 22. Ersin HALİL, 3. Erol MEHMET (K), 2. İbrahim HÜSEYİN, 5. Cüneyt BEKİR, 8. Metin YUSUF (15. Bilal MAHMUT - 90'), 11. Mustafa SADULLAH, 9. Ersin ALİOSMAN, 7. Gürsel MEHMET, 4. Müjdat BOLAT (6. Ferdin MAHMUT - 70'), 17. Ahmet MUSTAFA (19 Fuat APTULLAH - 80')


"Perperikon" FK: 12. Ayhan HÜSEYİN, 13. Necattin MUSTAFA, 3. Nurhan ALİ (K), 9. Sunay MEHMEDALİ, 5. İvan İVANOV, 11. Rasim MEHMET, 6. Bilgin MEHMET, 14. Nazmi DURMUŞALİ, 7. Halil KADİR, 10. Radi MİHAYLOV, 8. Halibryam KADİR, 4. Mithat MEHMEDALİ


Gol: 90' Erol Mehmet
Hakem üçlüsü: Vladimir Godulanov, Milko Stoyanov, İliya Stoyanov (Kırcaali)
Federasyon delegesi: Agop Arlelyak (Kırcaali)
YER: Mestanlı
Stat: "Rodopi"
Seyirci sayısı: 150


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER