"Rodoplar’da Taş Köprüler" konulu fotoğraf yarışması düzenleniyorÇarşamba, 20 Ekim 2021

Ardino (Eğridere) Belediyesi, Belediye Müzesi, Meştra (Dülgerlerin Gizli Dili)- Geleneksel Bilgi ve El Sanatları Derneği ve Kırcaali Bölge Tarih Müzesi, "Rodoplar’da Taş Köprüler" konulu fotoğraf yarışması düzenliyor. Fotoğraf yarışması, Ulusal Kültür Fonu tarafından finanse edilen "Rodoplar’da Tarihi Taş Köprüler - Modern Sunum ve Koruma Yöntemleri" projesinin bir parçası olarak düzenleniyor.

Her katılımcı, fotoğraf yarışmasına en az 1, en fazla 5 fotoğraf ile katılabilir. Yarışmada yarışacak fotoğraflar 2 yıldan eski olmamalıdır. Fotoğraflar dijital JPEG formatında olmalı, bir başlığı olmalı ve yanında fotoğrafı açıklayan kısa bir metin bulunmalıdır. Görüntü boyutu, uzun kenarda en az 3000 ile 5000 piksel arasında olmalıdır. Görüntü çözünürlüğü en az 72 dpi olmalıdır. Dosyalar 10 MB'tan büyük olmamalıdır.

Fotoğrafın üzerinde parlaklık ve kontrast ayarlama, görüntü keskinleştirme, fotoğrafı yeniden çerçeveleme gibi işlemlere izin verilir.

Dijital olarak kabaca rötuşlanmış veya ek başlıklar ve grafikler içeren fotoğrafların yanı sıra fotoğraf kolajlarına izin verilmez. Yarışmanın amacı, çekilen doğal çevrenin mümkün olduğunca yakın bir görünümünü gösteren fotoğrafları göstermektir.

Katılım için kayıt yaptırma işlemi kabul edilen fotoğraf göndermek için şu e-posta adresi kullanılır: meshtra.ngo@gmail.com

Yarışmaya katılan her fotoğrafta aşağıdaki bilgiler bulunmalıdır: fotoğrafın adı, fotoğrafçının adı, fotoğrafın çekildiği yeri ve hikayesini açıklayan metin (500 karaktere kadar), çekim yılı, 18 yaşın altındaki katılımcılar için - yaş ve ebeveyn/vasi adı ve iletişim telefonu.

Yanlış veya eksik bilgi ile gönderilen eserler yarışmaya katılamaz. Her katılımcı, yarışmaya katılmak için gönderdiği materyalin başarılı kaydı için e-posta adresine bir onay maili alacak.

Yarışma 20 Ekim 2021'de başlıyor. Yarışmanın bitişi 30 Kasım 2021 günü saat 24.00'de gerçekleşecek.

Katılım için fotoğraflar, yarışmanın başlangıcı ve bitişi arasında herhangi bir zamanda gönderilebilir.

Fotoğraflar yetkili bir jüri tarafından değerlendirilecek.

Fotoğraf yarışması ödüllerinin adayları 20 Ocak 2022'de açıklanacak. İsimleri belediyenin www.ardino.bg adresindeki resmi internet sitesinde ve derneğin Facebook sayfasında duyurulacak. En yüksek puan alan fotoğraflar, Mayıs 2022'de Ardino Belediye Müzesi salonunda açılacak bir sergide yer alacak. Ödüller, serginin açılışında özel bir törenle açıklanacak.

Yarışmanın birincisi 200 leva, ikincisi 100 leva ve üçüncüsü 80 leva ile ödüllendirilecek.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER