"Rodoplar’da Taş Köprüler" konulu fotoğraf yarışmasında 16 eser ödüle aday gösterildiPazartesi, 31 Ocak 2022

Ardino (Eğridere) Belediyesi, Ardino Belediye Müzesi, Meştra - Geleneksel Bilgi ve El Sanatları Derneği ve Kırcaali Bölge Tarih Müzesi tarafından düzenlenen "Rodoplar’da Taş Köprüler" konulu fotoğraf yarışmasına katılan eserler jüri tarafından değerlendirildi. Fotoğraf yarışması, Bulgaristan Ulusal Kültür Fonu tarafından finanse edilen "Rodoplar’da Tarihi Taş Köprüler - Modern Sunum ve Koruma Yöntemleri" projesinin bir parçası olarak düzenleniyor.

Yarışmaya Rodoplar'daki 16 farklı taş köprünün toplam 58 fotoğrafıyla 22 yarışmacı katıldı. Jüri, 11 yarışmacının (Natalia Dimitrova, Ralitsa Vasileva, Krasimir Stoyçev, Reyhan Mustafa Ferat, Güner Mümün, İna Bakalova, Adelina Truhçeva, Sabriye Mümünova, Sonya Dimitrova, Martin Marinov ve Tsvetina Petrova) 16 fotoğrafını ödüle aday gösterdi. Ödüle aday gösterilen fotoğrafların çoğu Şeytan Köprüsü'nden karelerdir.  

İlk üç dereceye giren yarışmacıların isimleri, mayıs ayında Ardino Belediye Müzesinde düzenlenecek yarışma sergisinin açılışında açıklanacak.

Organizatörler, gönderilen fotoğraflar ve Rodoplar’daki çeşitli taş köprü kareleri için tüm katılımcılara en içten teşekkürlerini sunar.

 Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER