Rraven okulundan öğrenciler, Kartal İlçesini ziyaret ettiÇarşamba, 30 Nisan 2014

Rraven okulundan öğrenciler, Kartal İlçesini ziyaret ettiMomçilgrad'ın (Mestanlı) Raven (Yeni Cuma) köyünde bulunan Vasil Levski İlköğretim Okulu öğrencileri, İstanbul'un Kartal İlçesini ziyaret etti. Orada birçok yeni dostluklar kurdular, duygulu anlar yaşadılar. Raven okulu öğrencileri, Kartal Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneğinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına daveti üzerine ilçeyi ziyaret ettiler.

Öğrenciler, 23 Nisan'da kutlama programında Momçilgrad ve tüm ülkeyi layıkıyla temsil etti. Hoşgörü, milletler arasında kardeşlik ve barış konulu şiirlerle çocuklar izleyicilerin bol bol alkış topladılar.

Öğrenciler, okul yönetimi ile birlikte Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz'ü makamında ziyaret etti. Dostane bir ortamda geçen görüşmede heyet, ev sahibine Momçilgrad Belediye Başkanı Akif Akif'in selamlarını da iletti. Teşekkür ifadesi ve ileride de iki belediye arasındaki işbirliğin devam etmesi dilekleriyle Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, heyetin aracılığıyla Momçilgrad Belediye Başkanına plaket ve Kartal İlçesinin tarihine ilişkin bir kitap hediye etti.


DİĞER HABERLER