Ruse Mirza Seyyid Paşa İlahiyat Lisesi, 2022 mezunlarını törenle uğurladıCuma, 03 Haziran 2022

Ruse Mirza Seyyid Paşa İlahiyat Lisesi, 2022 mezunlarını törenle uğurladı

Ruse (Rusçuk) Mirza Seyyid Paşa İlahiyat Lisesi, 2022 mezunları için tören düzenledi. Program, şiir, şarkı ve skeçlerden oluştu.  

Törenin konukları arasında Başmüftü Yardımcısı Beyhan Mehmet, Ruse, Razgrad (Hezargrad) ve Silistre bölge müftüleri Yücel Hüsnü, Mehmet Ala ve Müddessir Mehmet, Sofya Yüksek İslam Enstitüsü Rektörü Kadir Muhammed, Rektör Yardımcısı Abdullah Tırabzon, Türkiye Cumhuriyeti Burgaz Başkonsolosu Senem Güzel, T. C. Sofya Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Kemal Karahan, öğretmenler ve veliler yer aldılar.

Mezuniyet töreni, İlahiyat Lisesi Müdürü Tuncay Şerif’in selamlama konuşması ile başladı.

Başmüftü Yardımcısı Beyhan Mehmet, bu yıl mezun olan öğrencilere dönerek Ruse İlahiyat Lisesi 1999 mezunu olarak karşılarında durmaktan heyecan duyduğunu söyledi.

Başmüftü Yardımcısı, yaptığı selamlama konuşmasında, “Misyonumuz, ufku geniş, ahlaklı, motive olmuş ve yetenekli insanlar yetiştirmektir.

Her bilimin temelinde en güzel biçimde yaratılmış insan yatar. Ancak insanın ruhu ve Yaradan ile olan ilişkisi daha az önemli değildir. Onun ruhunda taşıdığı erdemler en açık şekilde sosyal hayatına yansır. Orada büyüğe saygı, küçüğe sevgi gibi erdemleri görülür” diye kaydetti.  

Beyhan Mehmet, mezunların bilimin yolundan gitmelerini dileyerek, onarım ve restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından okulun yeniden onlarca genci yetiştireceğine olan inancını dile getirdi.

Törenin sonunda konuklar Rusçuk İlahiyat Lisesi mezunlarına başarı dileklerinde bulunarak hediyeler verdiler.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER