RÜZGARLI KOLTUĞUN YENİ ADAYI BELLİ OLDUPerşembe, 30 Eylül 2010

RÜZGARLI KOLTUĞUN YENİ ADAYI BELLİ OLDUDr. Stefan Konstantinov hükümetin yeni Sağlık Bakanı adayı

Maliye Bakanı Dyankov'un duyurduğu haberde, iktidar partisi GERB, Sağlık Bakanı Anna-Mariya Borisova'nın istifa etmesinin ardından yerine Dr. Stefan Konstantinov'u getirmeye hazırlandığı anlaşıldı. Bunun yanı sıra Simeon Dyankov, Sağlık Kasası'nın bütçesine Ekim ayında aktarılacak olan 65 milyon leva da hükümet tarafından sağlandığını söyledi.

İki bakanı koltuğundan eden sağlık sistemindeki sorunlar, muhalefet partileri tarafından hükümete karşı istenilen gensoru önergesinin temelinde yatıyor. Nisan ayı başında görevini kötüye kullandığı ve usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan Bojidar Nanev görevinden uzaklaştırılmıştı. Yerine getirilen Prof. Dr. Anna-Mariya Borisova'nın da görevi sadece beş ay sürdü.

Sağlık Bakanı adayı Dr. Konstantinov, Bulgar Hekimler Birliği başkan yardımcılığını yapmanın yanı sıra Köstendil - Çok Yönlü Etkin Sağlık Hizmeti veren "Nikola Vasilev" AŞ hastanesinin de yönetim kurulu üyesidir.

İktidar tarafından hükümetin yeni üyesi olarak önerilen Dr. Konstantinov'un adaylığı Millet Meclisi tarafından 6 Ekim'de yapılacak genel oturumda tartışılacak.


DİĞER HABERLER