SAPART AJANSI KIRCAALİ ÜRETİCİLER PAZARI'NA ÖDEMEYİ YAPTICuma, 11 Aralık 2009

SAPART AJANSI KIRCAALİ ÜRETİCİLER PAZARI'NA ÖDEMEYİ YAPTI"Üreticiler Pazarı" AŞ, Kırcaali merkezinde kurulan ve halihazırda çalışan Pazar için SAPARD Programından beklenilen mali desteği aldı. Bugün Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis'in bildirdiğine göre, 4 044 114,39 Leva şirketin hesabına yatırılmıştır.
Belediye Başkanı: "yapılan yatırımın gerekliliğini ispatlama konusunda uzun bür yol geçtik, ancak pazarın inşaatı daha 2003 yılında üstlendiğimiz bir sorumluluktu. Bu uzun süreçte birkaç yönde çalıştık. Bunlar arasında pazarın sadece Kırcaali üreticileri için değil, tüm Güneydoğu Bulgaristan'ın ürünlerini sunabileceği bir yer olarak kabul edilmesi de vardı."dedi.
Ona göre, Kırcaali Pazarı ülke içi ve ülke dışı pazarlarına dağıtım merkezi olarak kullanılabilir. Makaza yolunun açılmasıyla Yunanistan üreticileri de tarım ürünlerini Kırcaali pazarında sunabilecekler.
Bugün medya temsilcileri önünde Müh. Azis, Başbakan Boyko Borisov ile yaptığı görüşmeden sonra SAPARD tarafından beklenilen mali destek sorunu kolayca çözüldüğünü bildirdi. Başbakan'ın sayesinde, ilk iki denetimde olduğu gibi proje plana uygun olarak yapıldığı sonucunu gösteren bir üçüncü denetim daha gerçekleştirildi.
Belediye başkanı bugün kesin olarak, Kırcaali pazarının uzun vadeli bir yatırım projesi olduğunu ve bugün yapılacak değerlendirmeler gerçekçi olmayacağını söyledi. Ona göre her uzun vadeli yatırım projesi, belirli bir süre sonra değerlendirilmelidir.
Müh. Azis, kredi alınan bankaya mali desteğin gecikmesinden dolayı biriken borçların kapatılması için yeni bir vade anlaşması imzalanabileceğini söyledi. Kırcaali Belediyesi ve "Üreticiler Pazarı"AŞ yönetimi bu konuyu görüşeceklerdir. Bu konuda varyantların bir tanesi bankayla anlaşma süresinin uzatılmasıdır. İlkiyle birleştirilebilecek diğer varyant da yatırımların dengeli arttırılmasıdır.


DİĞER HABERLER