Sarnıç'ta Asimilasyon Şehitleri ve Mağdurları AnıldıPazar, 30 Aralık 2012

Sarnıç'ta Asimilasyon Şehitleri ve Mağdurları AnıldıBal-Göç Gaziemir Sarnıç şubesi 1984 yılı ve öncesi Bulgaristan'da sadece ve sadece Türk oldukları için asimilasyona maruz kalıp şehit düşenleri anmak ve 1989 yılı göçe zorlananları hatırlamak için fotoğraf sergisi düzenledi.

Asimilasyonun Şehitleri ve 1989 zorunlu göçünün yaşattığı acıların, hüzünlerin ve ayrılıkların tekrar hatırlanarak anıldığı bu anlamlı etkinliğe Gaziemir Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Tuncer, Meclis Üyesi Abdürrahim Nursoy, Gaziemir CHP ve MHP İlçe Temsilcileri ,İzmir Merkez Bal-Göç Genel Başkanı Hamdi Kanlıoğlu ve Yönetim kurulu üyeleri, Gazeteci Yazar Mehmet Türker,Bal-Göç Buca ve Balçova Yönetim Kurulu üyeleri ve Sarnıçlılar katıldı.

Çok sayıda göçmen kökenli ailenin katıldığı etkinlikte etli pilav ve ayran ikram edildi. Bu anlamlı etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Gaziemir Sarnıç Bal-Göç Şubesi Başkanı Halim Garip , Yönetim kurulu üyelerine ve katılımlarından dolayı herkese teşekkürler.

İnşallah sonsuza dek Bulgaristan Türk'ünün Kültürünü ve Özünü kıran kırıştıran,sıkan sıkıştıran,kıyım kıyım destereleyen buruk acılar olmaz dileğiyle.
Tüm şehitlerimizin Ruhları Şad olsun!Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER