Savcılar ve mahkeme görevlileri, aile içi şiddet mağdurlarının korunması hakkında açık ders verdilerÇarşamba, 30 Kasım 2022

Savcılar ve mahkeme görevlileri, aile içi şiddet mağdurlarının korunması hakkında açık ders verdiler

Kırcaali Bölge Savcılığı’nda görev yapan savcılar ve mahkeme görevlileri, şehirdeki Hristo Botev Yabancı Diller Lisesi öğrencilerine aile içi şiddetin önlenmesi ve mağdurların korunması hakkında herkese açık bir ders verdiler.

Tartışma, her yıl Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nün kutlandığı 25 Kasım’dan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü arasındaki dönemde yürütülen “Kadına Yönelik Şiddete Karşı 16 Günlük Aktivizm Kampanyası” kapsamında düzenlendi.

Kırcaali Bölge Savcısı Stoyan Monevski, aile içi şiddetle mücadeleden ve aile içi şiddet suçlarıyla mücadele etmekten doğrudan sorumlu kurumlar arasındaki etkileşim hakkında konuştu. Bölge Savcısı, vatandaşların bu tür eylemlere tanık olması veya mağdur olması durumunda nereye ve nasıl ihbarda bulunacağını açıkladı.

Monevski, “Aile içi şiddet eylemlerini bildirmekten korkmayın, çünkü bu gibi durumlarda hem kendinize hem de başkalarına yardım etmiş olursunuz” dedi.

Kırcaali Bölge Savcılığında görev yapan savcılar ve mahkeme görevlilerinden oluşan bir ekip, özel olarak tartışma için konuyla ilgili kısa bir konferans metni ve sunum hazırladı.

Sunum, Kırcaali Bölge Savcılığı’nda savcı olarak görev yapan Mariyana Kaçarova tarafından yapıldı.

Öğrenciler, sunum için hakimlere teşekkür ederek, konuyla ilgili yeni bir toplantı ve tartışma arzusunu dile getirdiler.

Kırcaali Bölge Savcılığı, herkese açık bir ders vererek aile içi şiddet kurbanlarına karşı empatisini ve şiddete karşı hoşgörüsüzlüğünü göstermiş oldu.


DİĞER HABERLER